برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است

الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
حکیم ارد بزرگ

«ای ارد بزرگ جاودانه
ای مظهر حکمت زمانه

همشهری خوب شیروانی
من مفتخرم بدین نشانه

آوازه شهر من بلند است
تا نام تو باشدش میانه

ایران به تو می بالد و اینک
گشتی تو به هر کجا فسانه

آوازه تو گذشته از مرز
رفته است به اوج بیکرانه

تو شهپر آسمان حکمت
باز آمده ای به آشیانه

پای تو و چشم دوستداران
ای لعبت شعر شاعرانه

با چشم جهانبین که تو داری
صد طعنه به چشم آهوانه

زد حلقه بپای عاشقانت
گیسوی فتاده روی شانه

ای نطق تو با زبان حکمت
شیوایی حرف دلبرانه

ای شیوه مهربانی تو
دلچسب تر از دو صد ترانه

مردم بطواف روی ماهت
گردند بدورت عاشقانه

محبوب قلوب عاشقانی
ای ارد بزرگ جاودانه»

شاعر : جناب آقای رضا بخشعلی زاده شیروان
1397/1/11

المواضيع الأخيرة
» هیچ آرمانی ، نباید انسانیت درون ما را نابود سازد. حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء أبريل 10, 2018 4:12 am من طرف اکرم غلامی

» سروده بسیار زیبای آقای رضا بخشعلی زاده در محضر حکیم ارد بزرگ + عکس و فیلم
الإثنين أبريل 02, 2018 12:55 am من طرف اکرم غلامی

» سخن و مهر پاک ، بر روان آدم پلید ، کارساز نیست. حکیم ارد بزرگ
السبت مارس 31, 2018 4:15 am من طرف اکرم غلامی

» هیچ زمستانی توان فسردن خون آدمهای فداکار و با شرف را ندارد. حکیم ارد بزرگ
السبت مارس 31, 2018 4:14 am من طرف اکرم غلامی

» آیا سخن گفتن از "آزادی" و "انسانیت" در این سرزمین جرم است ؟
الأربعاء ديسمبر 20, 2017 12:11 pm من طرف ترگل بهادران

» انسانیت در کلام بزرگترین فیلسوف جهان
الخميس ديسمبر 07, 2017 6:58 am من طرف امین قاسمی

» Wall of Kindness قوانین "دیوار مهربانی" از زبان حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء نوفمبر 21, 2017 5:35 am من طرف اکرم غلامی

» بزرگترین فیلسوف جهان و سخنان بسیار زیبایش
الأحد نوفمبر 12, 2017 6:20 am من طرف اکرم غلامی

» شعری از هاتف اصفهانی
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:56 am من طرف اکرم غلامی

» بابا افضل کاشانی کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:27 am من طرف اکرم غلامی

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5881 في 1121 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 762

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 424

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 240

شاطر | 

متن سخنرانی حکیم ارد بزرگ در دومین همایش فرهیختگان شیروان

نويسندهپيام
mina
کاربر رسمی انجمن شماره یک شیروان
کاربر رسمی انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 162
محبوبیت : 302

پستعنوان: متن سخنرانی حکیم ارد بزرگ در دومین همایش فرهیختگان شیروان   الجمعة يونيو 19, 2015 3:42 am

شیران شیروان متن سخنرانی حکیم ارد بزرگ را تقدیم می کند :
درود بر همه همشهریان عزیزم
شهر آزادگان ، شهر مردم نجیب و آزرم جو ، زایشگاه دودمان اشکانیان ، مردمی که طولانی ترین سلسله ی تاریخ ایران را با 470 سال بوجود آوردند . آنانی که مجلس مهستان را که نماد آزادیخواهی ایرانیان است را در بیش از دو هزار سال پیش به ایران هدیه نموده اند .
درود بر نیاکان آزاده شما ، درود بر شما مردان و زنان نیک اندیش و فرزندان آینده شما که همچون شما دل در سربلندی و آزادی سرزمین خویش خواهند داشت ، ما شیروانی ها شادی را در انسان دوستی و مهر به دیگران دیده ایم و همواره بر این راه بوده ایم .
خوشحالم باز در کنار شما همشریان مهربان و بسیار گرامیم هستم . با خود کاغذی برای سخنرانی نیاورده ام ، چون معتقدم انسان وقتی با خانواده اش گفتگو می کند ، نیاز به کاغذ و نوشته ندارد . شما همه خانواده من هستید .

این روز ها صحبت از تغییر موقعیت مکانی پایتخت کشورمان است ، می گویند پایتخت ایران باید در مرکز آن باشد ، از دیدگاه ارد ، شیروان مرکز امروز ایران است . ایرانی که وسعت فرهنگ آن از پامیر تا مدیترانه است . بسیاری خراسان بزرگ را فراموش کرده اند ، خراسانی که دل در گروی سرزمین مادریش ، ایران دارد .
تاجیک ها ، مردم سمرقند و بخارا و صدها کیلومتر دورتر از ما ، به عشق ایران اشک میریزند (سکوت و بغض حکیم) ما نمیتوانیم نسبت به آنها و آینده آنها بی تفاوت باشیم . تاجیک ها امروز بسیار تنها هستند ( سکوت حکیم نگاهی به حضار و باز ادامه ) در شیروان دریایی از مهر جاریست . این مهر را باید به همه جای ایران و سرزمین های هم فرهنگ جاری ساخت .
(باز سکوت حکیم و ادامه )  به نظر من شیروان بهترین گزینه برای پایتختی آینده ایران می باشد ، قرار نیست پایتخت شهری پرجمعیت باشد . مهم آن است که دارای فرهنگ میهن دوستی و عشق به آن باشد ، شیروان شهریست که از دیرباز ،  جوانانش همواره برای ایران جانبازی ها و جانفشانی ها کرده اند ( دقایقی در این لحظه کف زدن ممتد حضار باعث سکوت حکیم شد )
شیروان بیشترین جانباز جنگ به نسبت جمعیت خود را داراست ، تاریخ گواه آن است که در تمام دشت های اطراف شیروان ، همچنان صدای فریاد و شمشیر جوانان آن شنیده می شود ، ستیز جوانان این شهر با اجنبیان و یورش آورندگان بوده و هست . در شیروان جدایی طلبی وجود ندارد ، این جا سرزمین مهر به میهن و سرزمین بزرگ ایران است . همه مردم شیروان ، دست در دست هم ، از شیروان یک الگوی جهانی خواهند ساخت .
مردم شیروان مردمی قانع و میهمان دوست هستند ، آن ها همواره از حق خویش برای دلخوشی و شادی دیگران نیز گذشته اند . شهر ما زمانی صنعتی ترین شهر خراسان بزرگ بوده است ، اما امروز کمترین بهره را از امکانات دولتی برده است . با این وجود هیچ گاه اعتراضی از این مردم صبور ندیده ایم .
اما همشهریان عزیزم ، کوشش کنیم از این پس تمام تلاش خویش را بنماییم تا موجب آبادی شهر و کشور خویش شویم . باید به توانایی های خویش باور داشته باشیم .
شیروان باید صنعتی ، آباد و زیبا شود و این مهم به دست نمی آید مگر با همبستگی و کمک به یکدیگر ...
بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران در پایان سخنان خویش از نماینده مجلس و فرماندار شیروان و آقایان منوچهر نبی زاده ، استاد علی باقری و آقای یونس روحانی به خاطر برگزاری دومین همایش فرهیختگان شیروان سپاسگذاری و یاد کردند .

(دست زدنهای ممتد و قیام حضار برای حکیم ارد بزرگ نشان می داد سخنان حکیم چطور بر دلها نشسته است)

برچسب‌ها: سخنرانی حکیم ارد بزرگ در شیروان، سخنرانی ارد بزرگ در شیروان، سخنرانی حکیم ارد بزرگ در همایش، سخنان حکیم ارد بزرگ در شیروان، حکیم ارد بزرگ، ارد بزرگ، استقبال از سخنرانی حکیم ارد بزرگ، سخنرانی آتشین حکیم ارد بزرگ، شیروان پایتخت آینده ایران است، شیران شیروان
(5 لایک)
|+| نوشته شده توسط ماهک شیروان ، در تاریخ چهارشنبه 13 خرداد‌ماه سال 1394 ساعت 06:46 ب.ظ | چاپ یادداشت
نظرات (2)
نویسنده : وهاب
سلام ماهک جان.
با تشکر از زحماتت .
و از تهیه این سخنرانی پر هیجان و زیبا و تاریخی و لحظه به لحظه حکیم اردبزرگ.

من با اینکه در این مراسم نبودم کاملا خودم رو در اونجا حس کردم.
سخنان حکیم پر از انرژی و هیجان و امیدوار کننده به آینده شهرمون بود .
و این سخنان حکیم ایده و آرمان شهرمون میتونه باشه و ما شیروانی ها اگه تلاش کنیم شاید شهرمون بهترین و مرفه ترین شهر در ایران بشه .
پاسخ:
ممنونم از محبتتون
این آرزوی همه ماست که شیروان به قول حکیم بزرگمان یک الگوی جهانی بشه
پنج‌شنبه 14 خرداد‌ماه سال 1394 ساعت 12:56 ب.ظ
نویسنده : سوگند طلوعی
وااااای چه سخنرانی شور انگیزی . من که خیلی به دلم نشست . مخصوصا از اون قسمت " شیروان بهترین گزینه برای پایتختی آینده ایران می باشد " خیلی خوبه . به قول حکیم شهر ما همه ی گزینه های پایتخت شدن رو داره .
اگه یروز شیروان پایتخت بشه خیلی خوب میشه . اونوقت شهرمون حتما رشد میکنه . اون بجنوردیا هم هی نمیان بگن شهر ما شهر ما .
عکس ها خیلی قشنگ بودن ممنون . کاش فیلم سخنرانی حکیم ارد بزرگ رو میگذاشین برای دانلود تا ما ببینیم .من که قسمت نشد بیام گلیل تا به بزرگترین آرزوم که دیدن حکیم از نزدیکه برسم هر دفعه یه اتفاقی افتاده . اما دفعه ی بعد حتما هرجوری که شده میام .
یکشنبه 24 خرداد‌ماه سال 1394 ساعت 05:32 ب.ظ

متن سخنرانی حکیم ارد بزرگ در دومین همایش فرهیختگان شیروان
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1