برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است
الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
حکیم ارد بزرگ
المواضيع الأخيرة
» انسانیت در کلام بزرگترین فیلسوف جهان
الخميس ديسمبر 07, 2017 6:58 am من طرف امین قاسمی

» Wall of Kindness قوانین "دیوار مهربانی" از زبان حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء نوفمبر 21, 2017 5:35 am من طرف اکرم غلامی

» بزرگترین فیلسوف جهان و سخنان بسیار زیبایش
الأحد نوفمبر 12, 2017 6:20 am من طرف اکرم غلامی

» شعری از هاتف اصفهانی
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:56 am من طرف اکرم غلامی

» بابا افضل کاشانی کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:27 am من طرف اکرم غلامی

» مسعود سعد سلمان کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:17 am من طرف اکرم غلامی

» ملک الشعرای بهار کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:11 am من طرف اکرم غلامی

» عکس نوشته از سخنان گرانبهای فیلسوف حکیم ارد بزرگ
الأحد نوفمبر 12, 2017 4:24 am من طرف اکرم غلامی

» رونمایی از کوچک‌ترین حافظه فلش دنیا
السبت ديسمبر 31, 2016 11:17 am من طرف مصطفی گلیانی

» آیا حق امیرعبداللهیان این بود ؟
الإثنين يونيو 20, 2016 4:35 am من طرف ترگل بهادران

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5876 في 1120 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 758

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 424

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 239

شاطر | 

انتقاد رُس لتينن از وزارت امور خارجه به علت اجرا نکردن قانون تحريم

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
ترگل بهادران
عضو رسمی انجمن شماره یک شیروان
عضو رسمی انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 239
محبوبیت : 846

پستعنوان: انتقاد رُس لتينن از وزارت امور خارجه به علت اجرا نکردن قانون تحريم    الجمعة يونيو 19, 2015 12:06 am

نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا از ایالت فلوریدا و رئیس کمیته جانبی روابط خارجی مجلس نمایندگان در امور خاورمیانه (غرب آسیا) و شمال آفریقا ، از پایبند نماندن وزارت امور خارجه این کشور به قانون عدم اشاعه از سوی ایران ، کره شمالی و سوریه انتقاد کرد.

به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما ، الینا رُس لتینن در نشست جنبی کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در بیانیه ای گفت: « در تلاش برای نظارت بر عملکرد وزارت امور خارجه و گفتگوهای هسته ای با رژیم ایران ، این نشست با هدف بررسی میزان پایبندی وزارت امور خارجه با قانون عدم اشاعه ایران ، کره شمالی و سوریه ، موسوم به اینسکا ، برگزار می شود. اینسکا ، همانطور که وزارت امورخارجه اذعان دارد ابزاری بسیار مهم و کارآمد در مقابله با تهدید اشاعه سلاح های کشتار جمعی و موشک های بالستیک است. این قانون می تواند موثرتر هم باشد اگر شکل بروز شده آن به تصویب نمایندگان برسد.»

خانم رُس لتینن افزود: « بر اساس این قانون ، رئیس جمهور که اختیارات خود را در اینسکا به وزارت امور خارجه تفویض کرده ، موظف است هر شش ماه یکبار گزارشی به کمیته مذبور ارائه و در آن افرادی را مشخص کند که اجزاء یا فن آوری ویژه ای را به ایران ، کره شمالی و سوریه فرستاده یا از آنها دریافت کرده اند. این افراد سپس بر اساس آنچه در قانون آمده است در معرض تحریم قرار می گیرند.»

در بیانیه خانم وُس لتینن آمده است : «
رویس ، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان از اداره حسابرسی دولت خواسته بود اجرای قانون اینسکا را از سوی وزارت امور خارجه بررسی کند، در روند گزارش دهی آن بازنگری کرده و مشخص کند این فرآیند چه تاثیری بر روند اعمال تحریم ضد رژیم ایران داشته است. در یافته های اداره حسابرسی قید شده که وزارت امور خارجه در تهیه و ارائه گزارش به مجلس نمایندگان بسیار با تاخیر عمل کرده است. از هیجده گزارشی که وزارت امور خارجه بر اساس قانون باید تا کنون ارائه می داده فقط شش گزارش تهیه و ارسال شده است. تازه ترین گزارشی که دریافت کردیم نه تنها خیلی دیر بود بلکه سه سال طول کشید تا وزارت امور خارجه گزارش سال 2011 را در دسامبر سال 2014 تحویل دهد. همین گزارش بیش از یک سال روی میز معاون وزیر خارجه و در نوبت امضا قرار داشت.»

وی همچنین گفت: « وزارت امور خارجه بارها به اداره حسابرسی گفته یکی از علت های عمده تاخیر در ارائه گزارش ، روند تعیین شرایط افراد است. وزارت امور خارجه در هر دوره ای به طور یک جانبه تصمیم گرفته است موارد را بسته بندی کند و همه آنها را با هم در روند اجرایی بیاورد. از این رو ، اگر یک مورد مشکل ساز باشد همه موارد معطل آن می مانند و وزارت امور خارجه هم تا وقتی آن یک مورد را تعیین تکلیف نکرده ، همه افراد برای مدتی نامشخص در تحریم باقی می مانند. حال اهمیت این موضوع در چیست؟»

لتینن گفت: « در حالی که همه منتظرند یک مورد مسئله دار حل و فصل شود ، به دیگر افراد اجازه داده می شود نظام تحریم ها را ضد ایران ، کره شمالی و سوریه دور بزنند و به اشاعه سلاح های کشتار جمعی اقدام کنند. این امر به هدف تحریم ها ضربه مهلکی وارد می سازد و اثربخشی آنها را از بین می برد و در نتیجه امنیت ملی ما را تهدید می کند.»

وی با اشاره به اینکه کمیته گزارش را در دسامبر سال 2014 دریافت کرده است افزود: « در نوامبر سال 2013 ، رئیس جمهور اوباما اعلام کرد که گروه 5+1 با ایران به توافق رسیده اند و برای اجرای برنامه اقدام مشترک آمادگی دارند در حالی که توافق نهایی را نیز دنبال می کنند. اگر نقطه های این معما را به هم بچسبانیم در می یابیم که دولت اطلاعاتی قابل اقدام - و تعهدی قانونی داشته که گزارش را ارائه و افرادی را تحریم کند اما این کار را نکرده است. رئیس جمهور و مقام های دولت وی بارها گفته اند که آمریکا در طول گفتگوها همه تحریم ها را ضد ایران اعمال می کند. اما آنها می دانند که قابل اعتماد نبودند. »

نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در پایان گفت: « و با ادامه یافتن گفتگوهای هسته ای با ایران ، ما هنوز نمی دانیم دولت آمریکا کدام تحریم ها را ضد ایران اجرا نمی کند؟ پیشتر ، گروه کارشناسان سازمان ملل در گزارشی گفته بود آمریکا و دیگر کشورها موارد نقض تحریم ها را از سوی ایران به کمیته تحریم گزارش نمی کنند. اما خانم پاور ، نماینده آمریکا در سازمان ملل ، دیروز تاکید داشت که دولت همه تحریم ها را اعمال کرده است. اما وقتی نوبت به گفتگوهای هسته ای با ایران می رسد، باور من این است که دولت دارد هدفمند کنگره را به بیراهه می برد و در حقیقت از قانون سرپیچی می کند.»
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي

انتقاد رُس لتينن از وزارت امور خارجه به علت اجرا نکردن قانون تحريم
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1