برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است
الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
زوزه باد پاییزی، در بهار غم انگیز شیروان

انتخابات مجلس در شیروان اسفند 1394

المواضيع الأخيرة
» رونمایی از کوچک‌ترین حافظه فلش دنیا
السبت ديسمبر 31, 2016 11:17 am من طرف مصطفی گلیانی

» آیا حق امیرعبداللهیان این بود ؟
الإثنين يونيو 20, 2016 4:35 am من طرف ترگل بهادران

» استاد پرویز کردوانی شبکه خبر رو به هم ریخت !
الإثنين يونيو 20, 2016 4:19 am من طرف ترگل بهادران

» النگ و دولنگ بازی می‌کنند خیلی قشنگ
الإثنين يونيو 20, 2016 4:10 am من طرف ترگل بهادران

» حاشیه های جالب و خواندنی مجلس یادبود حبیب محبیان
الإثنين يونيو 20, 2016 4:04 am من طرف ترگل بهادران

» چالش بین مجلس و شورای نگهبان بر سر مینو خالقی آغاز شد
الإثنين يونيو 20, 2016 3:45 am من طرف ترگل بهادران

» شهر فلوجه عراق بالاخره آزاد شد
السبت يونيو 18, 2016 6:30 am من طرف ترگل بهادران

» تمجید حکیم ارد بزرگ از کار دلیرانه عبدالعلی صفاپور
السبت يونيو 18, 2016 5:57 am من طرف مصطفی گلیانی

» شیروان در انتظار ورود بزرگترین فیلسوف جهان
الثلاثاء أبريل 12, 2016 7:51 am من طرف اکرم غلامی

» Biography of the greatest philosophers of the world
الأربعاء مارس 09, 2016 11:44 pm من طرف اکرم غلامی

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5857 في 1115 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 740

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 423

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 239

سحابة الكلمات الدلالية
پاتر اینترنت كتاب آموزش آشپزی بیان قانون رانندگی مهندسی رمان بهشت spss گلخانه دانلود access شیروان ماهواره شبکه کارت دالان زبان نامه icdl اکسس کتاب افزار

شاطر | 

ماریان لاپشانسکی نوازنده جهانی پیانو

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
f-mahmoodian
کاربر پرکار انجمن شماره یک شیروان
کاربر پرکار انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 74
محبوبیت : 482
آدرس پستي : Shirvan

پستعنوان: ماریان لاپشانسکی نوازنده جهانی پیانو   الخميس يونيو 18, 2015 4:56 pm

نوازنده جهانی پیانو ایرانیان را به وجد آورد/ موسیقی، سکوت، تمرکز
ماریان لاپشانسکی
شناسهٔ خبر: 2781122 - چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰
هنر > موسیقی و هنرهای تجسمی
ماریان لاپشانسکی نوازنده جهانی پیانو در تازه ترین کنسرت خود در تهران با اجرای قطعاتی متنوع، شبی به یادماندنی را برای دوستداران موسیقی رقم زد.

به گزارش خبرنگار مهر، این نوازنده مطرح پیانو که به دعوت علی رهبری مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران برای نوازندگی مهمان در ارکستر سمفونیک تهران و همچنین برگزاری دو رسیتال پیانو به کشورمان سفر کرده است، سه شنبه ۲۶ خرداد ماه در تالار رودکی و در دومین شب از اجرای خود رسیتالی را در چهار بخش اجرا کرد.

اولین بخش از برنامه به اجرای قطعاتی از «زِندِک فیبیچ» اختصاص داشت که این بخش از برنامه در یازده قطعه برای تماشاگران اجرا شد؛ بخشی که اولین قطعه با ریتمی پرشتاب آغاز اما در قطعات بعدی رفته رفته با ضرباهنگی آرام‌تر ادامه پیدا کرد و به تدریج مجددا با افزایش سرعت و ضربی پرشتاب به پایان رسید. در این بخش رازگونگی قطعات، مهارت و چالاکی انگشتان دست نوازنده کانون توجه و تمرکز مخاطبان محسوب می شد.

«اینترمتزو، اُپوس ۱۱۷ » و «اینتِرمِتزو، اُپوس ۱۱۸» یوهان برامس آثاری بودند که در بخش دوم این رسیتال پیانو توسط ماریان لاپشانسکی اجرا شد. این هنرمند در این قطعه نشان داد که یک نوازنده تا چه حد می تواند با بهره گیری از پشتوانه های علمی و فیزیکی که با تکیه بر اصول ذهنی انجام می شود، اجرایی جذاب تر به مخاطب ارائه دهد.

لاپشانسکی در این رسیتال نشان داد با بهره گیری از توانایی ذهنی خود و اجرای جزء به جزء نت ها قادر است با یک موسیقی نه چندان احساسی تماشاگر را محسور موسیقی کند.

ماریان لاپشانسکی

«لیریک پیسِز» اثر ادوارد گرِک عنوان اثر سوم این کنسرت بود که در ابتدا با اجرایی آرام و سپس با فضایی فانتزی و پرنشاط ادامه پیدا کرد و در نهایت با تمپویی بالا و پرهیجان همراه با ضرب های تند و کند متوالی به پایان رسید.

لاپشانسکی که در این کنسرت تلاش کرده بود طیف متنوعی از قطعات موسیقایی را برای علاقه مندان اجرا کند در بخش چهارم و پایانی کنسرت، قطعات «گراندا»، «سِویا»، «اِل پوئِرتو»، «کاستیا» اثر آی... آلبِنیز را برای تماشاگران اجرا کرد که اجرای هر کدام با توجه به بکر بودن فضای موسیقی و توانایی های لاپشانسکی در نوازندگی با استقبال مخاطبان در سالن مواجه شد.

علی رهبری، رافائل میناسکانیان، بردیا کیارس، آیدین احمدی نژاد و تعدادی دیگر از نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران از مهمانان ویژه رسیتال پیانو ماریان لاپشانسکی بودند.

لاپشانسکی یکی از برترین نوازندگان پیانوی جهان است که برای اجرای رسیتال پیانو و تکنوازی پیانو با ارکستر سمفونیک تهران به ایران آمده است. او با بسیاری از مشهورترین آهنگسازها و نوازندگان همکاری کرده و بسیاری از قطعات مهم آهنگسازان مطرح جهان را در کنسرت‌های خود اجرا کرده است. علاوه بر این لاپشانسکی موفق به دریافت جوایز متعدد بین المللی شده و بسیاری از آثار موسیقی کلاسیک را ضبط و منتشر کرده است.

عکس‌ها از حسین موسوی فراز

flower

تینو صالحی به مهر گفت:
از جشنواره آیینی سنتی انصراف دادم/ مشکلات یک زن کُرد در خارج
تینو صالحی
شناسهٔ خبر: 2781125 - چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴
هنر > تئاتر
تینو صالحی با اشاره به اجرای نمایش «وُو» از ۲۱ تیر در تالار حافظ، عنوان کرد به دلیل بی قانونی که امسال در جشنواره آیینی سنتی رخ داده از شرکت در جشنواره انصراف می دهد.

تینو صالحی بازیگر و کارگردان تئاتر درباره اجرای نمایش «وُو» در تالار حافظ به خبرنگار مهر گفت: قرار است نمایش «وُو» (WoW) را از ۲۱ تیرماه در تالار حافظ به صحنه ببرم. این اثر نمایشی در جشنواره سی و سوم تئاتر فجر نیز در همین تالار نمایشی به صحنه رفت. چون این نمایش به دلیل شرایط اجرایی ویژه ای که دارد کلا برای اجرا در تالار حافظ طراحی شده است و من به جز این سالن در جای دیگری نمی توانستم کار را به اجرای عمومی ببرم.

وی درباره نام نمایش توضیح داد: این نمایش درباره زن کرد زبانی است که در خارج از کشور زندگی می کند و به دلیل اینکه شناختی نسبت به زبان آن کشور ندارد با مشکلاتی برای ارتباط برقرار کردن روبرو می شود. این زن مجبور بوده به دلایلی از کشورش فرار کند و در کشور غریب مورد سوءاستفاده اطرافیان قرار می گیرد و تا مرز نابودی می رود. در این نمایش از کشور خاصی نام برده نمی شود چون مشکل زبان و برقراری ارتباط می تواند در هر کشوری رخ دهد. «وُو»(wow) مخفف world of woman به معنی دنیای زنان ها است.

صالحی متذکر شد: شیوه اجرایی که در این کار مدنظر قرار گرفته است برای مخاطبان تازه و جالب خواهد بود به این مفهوم که جایگاه تماشاگران در این نمایش جا به جا شده و نمایش نیز در همه جای سالن اجرا می شود و البته تماشاگران هم در همه جای سالن حضور دارند. در حقیقت بازیگران و مخاطبان این نمایش در جایگاه تعریف شده ای که معمولا در تئاتر برایشان در نظر گرفته می شود، جای نمی گیرند.

وی درباره دیگر فعالیت هایش یادآور شد: قرار بود نمایشی به نام «ایرلند نباید جای بدی هم باشه» به کارگردانی فواد خراباتی را در فرهنگسرای ارسباران به صحنه ببریم که اجرای آن نمایش به دلیل برخی حواشی و اتفاقاتی که رخ داد لغو شد. در حال حاضر مشغول تمرین نمایش «نبش قبر» به کارگردانی سید علی موسویان هستم که برای حضور در جشنواره آیینی سنتی آماده می شود.

بازیگر نمایش «قصه ظهر جمعه» درباره انصرافش از جشنواره آیینی سنتی در مقام کارگردان توضیح داد: قرار بود نمایش «معشوقه من مرده است» نوشته ابراهیم پشت کوهی را برای حضور در جشنواره آماده کنم اما متاسفانه به دلیل مسالی که رخ داده از حضور در جشنواره انصراف خواهم داد. در این دوره شاهد تمرین و آماده سازی نمایش هایی هستیم که بدون اینکه متنشان در مرحله انتخاب متون پذیرفته شده باشد مشغول کار هستند. حتی برخی از این گروه ها اصلا متنی به جشنواره ارائه نداده اند اما با هماهنگی با ستاد جشنواره مشغول تمرین هستند. علاوه بر ۶۰ نمایشنامه ای که در مرحله اول پذیرفته شده اند ۱۰ گروه نیز به همین شیوه در حال تمرین هستند.

کارگردان «مم و زین» در پایان صحبت هایش اضافه کرد: به نشانه اعتراض به چنین وضعیتی، امسال به عنوان کارگردان در جشنواره شرکت نخواهم کرد. من یکی از پرسابقه ترین افرادی هستم که ۶ دوره است در جشنواره آیینی سنتی شرکت می کند اما امسال با تمام احترامی که برای آقای فتحعلی بیگی دبیر جشنواره قایل هستم، حاضر نیستم در این شرایط نابرابر در جشنواره حضور داشته باشم.

نمایش «وُو» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی تینو صالحی با حضور بازیگرانی چون الهه شه‌پرست، دایانا فتحی، علی موسویان، علیرضا مهران، محمدرضا سجادیان، سارا محمدبیگی، لیلی شجاعی، مارال عظیمی، بهار زندی، راحله بدیعی، آزاده مشعشعی و مریم نازپرور از ۲۱ تیرماه در تالار حافظ روی صحنه می‌رود.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي

ماریان لاپشانسکی نوازنده جهانی پیانو
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1