برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است
الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
حکیم ارد بزرگ
المواضيع الأخيرة
» انسانیت در کلام بزرگترین فیلسوف جهان
الخميس ديسمبر 07, 2017 6:58 am من طرف امین قاسمی

» Wall of Kindness قوانین "دیوار مهربانی" از زبان حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء نوفمبر 21, 2017 5:35 am من طرف اکرم غلامی

» بزرگترین فیلسوف جهان و سخنان بسیار زیبایش
الأحد نوفمبر 12, 2017 6:20 am من طرف اکرم غلامی

» شعری از هاتف اصفهانی
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:56 am من طرف اکرم غلامی

» بابا افضل کاشانی کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:27 am من طرف اکرم غلامی

» مسعود سعد سلمان کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:17 am من طرف اکرم غلامی

» ملک الشعرای بهار کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:11 am من طرف اکرم غلامی

» عکس نوشته از سخنان گرانبهای فیلسوف حکیم ارد بزرگ
الأحد نوفمبر 12, 2017 4:24 am من طرف اکرم غلامی

» رونمایی از کوچک‌ترین حافظه فلش دنیا
السبت ديسمبر 31, 2016 11:17 am من طرف مصطفی گلیانی

» آیا حق امیرعبداللهیان این بود ؟
الإثنين يونيو 20, 2016 4:35 am من طرف ترگل بهادران

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5876 في 1120 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 758

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 424

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 239

شاطر | 

آکادمی هنر انگلیس

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
f-mahmoodian
کاربر پرکار انجمن شماره یک شیروان
کاربر پرکار انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 74
محبوبیت : 482
آدرس پستي : Shirvan

پستعنوان: آکادمی هنر انگلیس   الخميس يونيو 18, 2015 4:46 pm

میل‌گردهای «آی وی‌وی» آکادمی هنر بریتانیا را سنگین کرد

شناسهٔ خبر: 2780921 - چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۱
هنر > موسیقی و هنرهای تجسمی
مجسمه جدیدی از آی وی‌وی هنرمند معترض چینی با وزنی حدود ۹۰ تن، عنوان سنگین‌ترین اثر هنری را که تاکنون در آکادمی سلطنتی هنر بریتانیا به نمایش درآمده به خود اختصاص داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، این چیدمان با میل‌گردهای برجا مانده از ساختمان‌های مخروبه زلزله سیچوان در سال ۲۰۰۸ ساخته شده است.
چیدمان «راست» (Straight) بخشی از نمایشگاه مرور آثار آی وی‌وی است که در سپتامبر امسال در لندن آغاز به کار می‎کند.
این نمایشگاه به دلیل آنکه آی ‌وی‌وی اجازه خروج از چین را ندارد، بدون حضور او برگزار می‌شود.
میل‌گردهای به کار گرفته شده در این چیدمان از بیش از ۲۰۰ تن میل‌گردی که در پی زلزله سیچوان کج و کوله شده بودند، تهیه شده است.
تمام میل‌گردها در استودیوی آی وی‌وی با دست به آن شکلی که پیش از زلزله بودند، درآمدند.
آی وی‌وی که از سرسخت ترین منتقدان دولت چین در بحث حقوق بشر محسوب می شود، چهار سال پیش بازداشت و به مدت دو ماه در زندانی شد.
او پس از آزادی به اتهام فرار از پرداخت مالیات ممنوع الخروج شد، منتقدان دولت چین می‌گویند که این اتهام که با انگیزه‌های سیاسی به او وارد شده، برای محدود کردن این هنرمند ۵۷ ساله است.
آی وی‌وی در سال ۱۹۵۷ در پکن به دنیا آمد. پدرش شاعر معروفی بود که مشاور فرهنگی مائو بود، اما یک سال بعد از تولد آی وی‌وی با شروع موج ضد روشنفکری در چین، به همراه خانواده‌اش تبعید شد.
آی وی‌وی در سال ۱۹۷۸ برای تحصیل سینما در مدرسه فیلم پکن ثبت نام کرد، اما دو سال بعد ادامه تحصیل در این رشته را رها کرد.
در سال ۱۹۸۱ به آمریکا رفت و در سال ۱۹۸۳ به نیویورک نقل مکان کرد؛ جایی که برای گذران زندگی به باغبانی و نگهداری از کودکان مشغول بود اما به مطالعه هنر غربی می پرداخت و هنرمندانی چون آلن گینزبرگ، اندی وارهول و مارسل دوشان را کشف کرد.
تحت تاثیر دوشان یکی از اولین کارهای معروفش را در سال ۱۹۸۵ خلق کرد. در سال ۱۹۸۹ در هنگ گنگ اولین مرور آثارش برپا شد.
در سال ۱۹۹۳ زمانی که پدرش بیمار بود، به چین بازگشت. یک سال بعد با همسرش لو کینگ آشنا شد و او در یکی از مشهورترین عکس هایش در میدان تیان آنمن (محل کشتار دانشجویان) ظاهر شد.
آی وی وی طی سال ها عکس، چیدمان و هنر اجرا (پرفرمانس) خلق کرد و به شهرت جهانی رسید.
در سال ۲۰۱۰ اثری از او با نام تخمه آفتابگردان در موزه تیت مدرن در لندن به نمایش گذاشته شد.
دولت چین او را در سوم آوریل ۲۰۱۱ پیش از پرواز به هنگ کنگ دستگیر کرد اما بر اثر فشارهای بین المللی او را در ۲۲ ژوئن ۲۰۱۱ آزاد کرد.

flower

چه فیلم هایی در ماه رمضان روی پرده می روند/ از طنز تا اجتماعی

شناسهٔ خبر: 2781438 - پنجشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۱
هنر > سینمای ایران
«گینس»، «عصر یخبندان»، «از رییس جمهور پاداش نگیرید»، «یاسین» و «اعترافات ذهن خطرناک من» آثاری هستند که اکران ماه رمضان را به خود اختصاص داده اند.
خبرگزاری مهر - گروه هنر: هرچند در گذشته سینماگران بر این باور بودند که اکران ماه مبارک رمضان از جمله اکران های سوخته برای سینما به شمار می رود و مردم در این ماه کمتر به سینما می روند، اما طی سال های اخیر بعد از اجرای طرح اکران رمضان و اجازه ادامه نمایش فیلم ها در سینماها تا نیمه شب و گاهی تا نزدیک به سحر، مخاطبان و علاقه مندان به سینما در این ماه بیشتر از گذشته به سینما می روند. همین مساله سبب شده تا سینماگران برای نمایش فیلم های خود در ماه مبارک رمضان مشتاق تر باشند و امسال هم چند فیلم قابل اعتنا به اکران رمضان پیوسته اند.
از جمله فیلم هایی که در اکران رمضان ۹۴ در سینماهای تهران اکران شود می توان به «گینس» به کارگردانی محسن تنابنده، «عصر یخبندان» به کارگردانی محسن کیایی، «از رییس جمهور پاداش نگیرید» به کارگردانی کمال تبریزی  و «یاسین» به کارگردانی حامد امرایی اشاره کرد. البته فیلم سینمایی «اعترافات ذهن خطرناک من» به کارگردانی هومن سیدی نیز از نیمه دوم ماه مبارک رمضان در گروه «هنر و تجربه» اکران می شود. البته اکران فیلم های یاد شده از سوم تیرماه آغاز می شوند.
همچنین سینماداران در طول یک ماه مبارک رمضان تخفیف هایی را برای بلیت سینماها در نظر گرفته اند که شامل سینماهای ممتاز ۲ هزار تومان و درجه یک به مبلغ یک هزار تومان است.
در این گزارش می توانید درباره فیلم هایی که در اکران رمضان روی پرده سینماها می روند، بخوانید:
«گینس»
فیلم سینمایی «گینس» اولین تجربه کارگردانی محسن تنابنده در سینما است. در این فیلم طنز بازیگرانی چون رضا عطاران، حسین اسکندری و محسن تنابنده بازی کرده اند.
در خلاصه داستان «گینس» آمده است:
فردین: گینس سیخی چنده!؟ پول کجاست اینو بگو؟
غنچه: خاک بر سرت که نافتو از پول بریدن. بدبخت همش اعتباره... میدونی کیا اسمشون تو گینسه... علی دایی... رضا زاده... جنیفر لوپز.
فهرست عوامل اصلی این پروژه عبارتند از کارگردان: محسن تنابنده، نویسنده: محسن تنابنده، احمد رفیع زاده، مدیر فیلمبرداری: مرتضی غفوری، طراح چهره پردازی: سعید ملکان، صدابردار: حسن زاهدی، طراح صحنه: مجید شهبازی، طراح لباس: سحر شهامت، مدیر تولید: حسن مصطفوی، دستیار اول کارگردان: مصطفی تنابنده.
«عصر یخبندان»
فیلم سینمایی «عصر یخبندان» به کارگردانی مصطفی کیایی از جمله فیلم هایی است که در سی و سومین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. سحر دولتشاهی برای بازی در این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. همچنین نیما جعفری جوزانی نیز برای «عصر یخبندان» سیمرغ بلورین بهترین تدوین را دریافت کرد.
در خلاصه داستان «عصر یخبندان» آمده است: در «عصر یخبندان» خارپشت ها تصمیم گرفتند رنج خارهای یکدیگر را تحمل کنند اما کنار هم باشند و به هم گرما بدهند، خارپشت ها تنها جاندارانی بودند که در «عصر یخبندان» زنده ماندند.
بهرام رادان، مهتاب کرامتی، آنا نعمتی، سحر دولتشاهی، محسن کیایی، مینا ساداتی، بابک بهشاد، علی میلانی، پوریا رحیمی سام، صدف طاهریان، علی کوچکی، فرهاد اصلانی و ژاله صامتی بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.
این فیلم نگاهی به معضلات اجتماعی و خانوادگی دارد.
«از رییس جمهور پاداش نگیرید»
«از رییس جمهور پاداش نگیرید» به کارگردانی کمال تبریزی در سال ۱۳۸۷ ساخته شد. در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون حسن معجونی، آتیلا پسیانی، آشا محرابی، بهمن زرین پور، صابر ابر، اصقر نقی زاده، رضا بهبودی و احمد آقالو حضور دارند.
در خلاصه داستان این فیلم طنز آمده است: يكی از مديران ارشد به صورت كاملا اتفاقی به سفر حج می‌ رود و در اين سفر اتفاقاتی برايش می ‌افتد كه ظاهرش خوشايند نيست، اما همه اين اتفاقات ناخوشايند باعث می‌شود به معنا و مفهومی از سفر دست پيدا كند.
این فیلم سینمایی در سال ۸۸ توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توقیف شد و در طول این سال ها با تغییرات زیادی که روی فیلم انجام شد وعده داده می شد که فیلم اکران می شود.
«یاسین»
فیلم سینمایی «یاسین» به کارگردانی حامد امرایی نیز از جمله فیلم هایی است که در ماه مبارک رمضان اکران می شود. این فیلم سینمایی نیز اجتماعی است و داستان پدری را روایت می کند که در مقطعی از زندگی با سوء استفاده از موقعیت پسر کوچکش که حافظ قرآن است، سعی در رانت خواری و بهره برداری های مادی و معنوی به نفع خودش را دارد که در این میان اتفاقاتی می افتد و مسیر پدر عوض می شود...
حمید فرخ‌نژاد، پریوش نظریه، یوسف مرادیان، آزاده شمس، رضا توکلی، حسین سلیمانی، طوفان مهردادیان، احمد مهیاری، رخساره شجاع‌الدین، جعفر کرمی و... و. در این فیلم بازی کرده اند.
«اعترافات ذهن خطرناک من»
اما سینمای ایران در گروه سینمایی «هنر و تجربه» در ماه مبارک رمضان، میزبان فیلم سینمایی «اعترافات ذهن خطرناک من» به کارگردانی هومن سیدی است.
داستان این فیلم در ٢٤ ساعت مى گذرد و داستان مردى است كه یك روز كامل هیچ چیزى را به یاد نمى آورد. هومن سیدی نویسندگی و کارگردانی این فیلم را برعهده دارد.
از جمله بازیگران این فیلم می توان به سیامک صفری، نگار جواهریان، عباس غزالی، چکامه چمن ماه، میثاق زارع، بیژن سراج، بابک بهشاد، رویا نونهالی، بابک حمیدیان، هومن سیدی و میترا حجار اشاره کرد. این فیلم نیز سال گذشته در جشنواره فیلم فجر حضور داشت و برخی منتقدان آن را مثبت ارزیابی کردند.
همچنین فیلم های «نهنگ عنبر» به کارگردانی سامان مقدم، «دریا کنار» به کارگردانی آرش معیریان، «اسب سفید پادشاه» به کارگردانی محمد حسین لطیفی و «در دنیای تو ساعت چند است؟» به کارگردانی صفی یزدانیان که این روزها روی پرده هستند به اکران خود در سینماها ادامه می دهند.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي

آکادمی هنر انگلیس
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1