برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است
الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
حکیم ارد بزرگ
المواضيع الأخيرة
» انسانیت در کلام بزرگترین فیلسوف جهان
الخميس ديسمبر 07, 2017 6:58 am من طرف امین قاسمی

» Wall of Kindness قوانین "دیوار مهربانی" از زبان حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء نوفمبر 21, 2017 5:35 am من طرف اکرم غلامی

» بزرگترین فیلسوف جهان و سخنان بسیار زیبایش
الأحد نوفمبر 12, 2017 6:20 am من طرف اکرم غلامی

» شعری از هاتف اصفهانی
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:56 am من طرف اکرم غلامی

» بابا افضل کاشانی کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:27 am من طرف اکرم غلامی

» مسعود سعد سلمان کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:17 am من طرف اکرم غلامی

» ملک الشعرای بهار کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:11 am من طرف اکرم غلامی

» عکس نوشته از سخنان گرانبهای فیلسوف حکیم ارد بزرگ
الأحد نوفمبر 12, 2017 4:24 am من طرف اکرم غلامی

» رونمایی از کوچک‌ترین حافظه فلش دنیا
السبت ديسمبر 31, 2016 11:17 am من طرف مصطفی گلیانی

» آیا حق امیرعبداللهیان این بود ؟
الإثنين يونيو 20, 2016 4:35 am من طرف ترگل بهادران

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5876 في 1120 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 758

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 424

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 239

شاطر | 

عدم برگزاری کنسرت

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
f-mahmoodian
کاربر پرکار انجمن شماره یک شیروان
کاربر پرکار انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 74
محبوبیت : 482
آدرس پستي : Shirvan

پستعنوان: عدم برگزاری کنسرت   الخميس يونيو 18, 2015 4:39 pm

جنتی در جمع خبرنگاران:
مصوبه فعلی دولت اجازه عدم برگزاری کنسرتهارابه نیروی انتظامی میدهد
علی جنتی
شناسهٔ خبر: 2781462 - چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۵
سیاست > دولت
جنتی گفت: مصوبات دولت به نیروی انتظامی اجازه می دهد که در اداره اماکن دخالت کند اما این مصوبات را اصلاح می کنیم تا زمانی که وزارت ارشاد اجازه برگزاری کنسرتی را می دهد، ناجا نتواند جلوی آن را بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی جنتی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد لغو کنسرتها، گفت: قرار شد هفته آینده با وزیر کشور جلسه مشترکی در این خصوص داشته باشیم و تصمیم گیری های جدیدی در مورد برگزاری کنسرت ها انجام شود.

وی افزود: مصوبات دولت به نیروی انتظامی اجازه می دهد که در اداره اماکن دخالت کند اما این مصوبات را اصلاح می کنیم تا زمانی که وزارت ارشاد اجازه برگزاری کنسرتی را می دهد، نیروی انتظامی نتواند جلوی آن را بگیرد.

جنتی همچنین در پاسخ به این سئوال که تالارهای رودکی اجاره داده می شود، گفت: بنیادی که خیلی متکی به اعتبارات دولتی نباشد، تعرفه هایی برای اجاره دادن تالارها دارد ولی باز هم علی رغم تعرفه ای که می گیرد ما سالانه به آنها کمک می کنیم تا بتوانند هزینه های خود را پوشش دهند.

وزیر ارشاد در پاسخ به این سئوال که آیا نظارتی بر این تعرفه ها دارید، گفت: بله، بنیاد رودکی یک بنیاد کاملا قانونی است، هیات امنا دارد و جلسات آن مرتب تشکیل می شود و ترازنامه آن جلسات نیز مورد تصویب قرار می گیرد.

در ادامه خبرنگار مهر پرسید نظارت شما اخیرا بر معاونت هنری کمرنگ شده و تالار وحدت تبدیل به بنگاه اقتصادی شده است و در همین راستا شاهدیم که در تالار وحدت که بهترین تئاترها و موسیقی ها برگزار می شد، امروز شاهد برگزاری موسیقی های پاپ و یا تئاترهای ضعیف که متعلق به کارگردان های تازه کار است، هستیم.

وزیر ارشاد پاسخ داد: در طول یک سال اخیر ندیدم که در تالار وحدت موسیقی پاپ اجرا شود، تنها سال گذشته در دهه فجر موسیقی پاپ برگزار شد و از آن به بعد دائما موسیقی سنتی برگزار می شود و اخیرا هم ۲ ارکستر سمفونیک تهران و ملی که راه افتاده است، در تالار برگزار شد.

flower

آثار بزرگان موسیقی نواحی از شمال تا جنوب گردآوری شد
موسیقی نواحی
شناسهٔ خبر: 2780348 - چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۴
هنر > موسیقی و هنرهای تجسمی
یک پژوهشگر ایرانی بخشی از موسیقی نواحی کشورمان از شمال تا جنوب را گردآوری کرده تا در قالب آلبوم‌های صوتی و تصویری منتشر شود و البته مانند تعداد دیگری از فعالان این عرصه از کم‌توجهی دولت گله‌مند است.

پیمان بزرگ‌نیا آهنگساز و پژوهشگر موسیقی در گفتگو با خبرنگار مهر به تدوین آلبومی درباره موسیقی نواحی کشورمان اشاره کرد و گفت: آنچه که قرار است در این آلبوم برای مخاطبان موسیقی ارائه شود منتخبی از آثار بزرگان موسیقی نواحی شمال تا جنوب کشور است که با در نظر گرفتن اشتراکات فرهنگی و هنری اقوام و موسیقی های آنها انتخاب شده است. موسیقی نواحی اقوام مختلف ایران فارغ از تنوع و رنگ های مختلفی که دارد دارای اشتراکات زیادی است که همجواری این اشتراکات می تواند سرمنشا تولید آثار بسیار ارزشمندی باشد.

وی ادامه داد: در این آلبوم تمام تلاش خود را انجام داده‌ایم که با استفاده از ترانه های بومی و مقامی شمال و جنوب کشور به مرزهای فرهنگی نزدیک شویم؛ مرزهایی که تشابهات موسیقایی زیادی با یکدیگر دارند و می توان از این درگیری فرهنگی کارهایی را تولید کرد که متفاوتی هستند.

این پژوهشگر و آهنگساز در بخش دیگری از صحبت‌های خود با معرفی هنرمندانی که قرار است در این آلبوم با وی همراه باشند، توضیح داد: ایرج رحمانپور از منطقه لرستان، کوروش اسدپور از منطقه بختیاری، تواب ساداتی از منطقه ترکمن، ابراهیم عالمی از موسیقی مازندران، محمود فرضی نژاد از موسیقی گیلان، خالو قنبر راستگو از موسیقی هرمزگان، چنگیز مهدی پور از موسیقی آذربایجان، صلاح الدین خضری از موسیقی کردستان، عادل نادری از موسیقی منطقه شاهو و فرهنگ دورانی از جمله هنرمندانی هستند که قرار است در تولید این آلبوم با آنها همکاری داشته باشیم. البته تعدادی از بزرگان موسیقی نواحی هم هستند که با توجه به اینکه هنوز با آنها به توافق کامل نرسیدم فعلا نمی توانم خبر دقیقی از نحوه حضورشان بدهم.

دومین فستیوال موسیقی نواحی آینه دار

بزرگ نیا بیان کرد: هنرمندانی که برای تولید این آلبوم انتخاب شده اند از جمله افرادی هستند که علاوه بر نوازندگی و خوانندگی، پژوهشگر و محقق فرهنگ موسیقایی منطقه خودشان هم هستند. ما همچنین قصد داریم در صورت فراهم شدن امکانات آلبوم تصویری هم در کنار این اثر صوتی داشته باشیم که به نوعی نمایشی محدود از حرکات آیینی هر منطقه است و تصور می کنم می تواند برای مخاطبان جالب توجه باشد.

این پژوهشگر موسیقی نواحی با انتقاد دوباره از کم توجهی مسئولان در حوزه موسیقی نواحی تصریح کرد: متاسفانه تا به امروز غیر از حمایت های معنوی بزرگانی چون استاد محمدرضا درویشی، هیچ مجموعه و یا نهاد دولتی از این پروژه سنگین حمایت نکرد. البته تا به امروز با چند نهاد خصوصی برای تولید آلبوم مذاکراتی داشتم که امیدوارم به نتیجه برسد.

بزرگ نیا با اشاره به دیگر فعالیت‌های خود در عرصه موسیقی گفت: مشغول تدوین و جمع آوری مجموعه ای برگرفته از نغمه های باستانی ایرانی هستیم که امیدوارم بتوانم به زودی این مجموعه را نیز منتشر کنم.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي

عدم برگزاری کنسرت
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1