برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است

الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
حکیم ارد بزرگ

«ای ارد بزرگ جاودانه
ای مظهر حکمت زمانه

همشهری خوب شیروانی
من مفتخرم بدین نشانه

آوازه شهر من بلند است
تا نام تو باشدش میانه

ایران به تو می بالد و اینک
گشتی تو به هر کجا فسانه

آوازه تو گذشته از مرز
رفته است به اوج بیکرانه

تو شهپر آسمان حکمت
باز آمده ای به آشیانه

پای تو و چشم دوستداران
ای لعبت شعر شاعرانه

با چشم جهانبین که تو داری
صد طعنه به چشم آهوانه

زد حلقه بپای عاشقانت
گیسوی فتاده روی شانه

ای نطق تو با زبان حکمت
شیوایی حرف دلبرانه

ای شیوه مهربانی تو
دلچسب تر از دو صد ترانه

مردم بطواف روی ماهت
گردند بدورت عاشقانه

محبوب قلوب عاشقانی
ای ارد بزرگ جاودانه»

شاعر : جناب آقای رضا بخشعلی زاده شیروان
1397/1/11

المواضيع الأخيرة
» هیچ آرمانی ، نباید انسانیت درون ما را نابود سازد. حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء أبريل 10, 2018 4:12 am من طرف اکرم غلامی

» سروده بسیار زیبای آقای رضا بخشعلی زاده در محضر حکیم ارد بزرگ + عکس و فیلم
الإثنين أبريل 02, 2018 12:55 am من طرف اکرم غلامی

» سخن و مهر پاک ، بر روان آدم پلید ، کارساز نیست. حکیم ارد بزرگ
السبت مارس 31, 2018 4:15 am من طرف اکرم غلامی

» هیچ زمستانی توان فسردن خون آدمهای فداکار و با شرف را ندارد. حکیم ارد بزرگ
السبت مارس 31, 2018 4:14 am من طرف اکرم غلامی

» آیا سخن گفتن از "آزادی" و "انسانیت" در این سرزمین جرم است ؟
الأربعاء ديسمبر 20, 2017 12:11 pm من طرف ترگل بهادران

» انسانیت در کلام بزرگترین فیلسوف جهان
الخميس ديسمبر 07, 2017 6:58 am من طرف امین قاسمی

» Wall of Kindness قوانین "دیوار مهربانی" از زبان حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء نوفمبر 21, 2017 5:35 am من طرف اکرم غلامی

» بزرگترین فیلسوف جهان و سخنان بسیار زیبایش
الأحد نوفمبر 12, 2017 6:20 am من طرف اکرم غلامی

» شعری از هاتف اصفهانی
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:56 am من طرف اکرم غلامی

» بابا افضل کاشانی کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:27 am من طرف اکرم غلامی

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5881 في 1121 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 762

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 424

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 240

شاطر | 

هفته نامه رشد در کشور افغانستان می نویسد

نويسندهپيام
سهیل رحمانی
عضو ارشد انجمن شماره یک شیروان
عضو ارشد انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 355
محبوبیت : 425
روز تولد : 1978-04-04
آدرس پستي : شهر شیران ایران شیروان

پستعنوان: هفته نامه رشد در کشور افغانستان می نویسد   الخميس ديسمبر 12, 2013 4:04 am

نویسنده : صادق احمدی
خبرگزاری رشد- کابل- در پاکستان انتخابات شد ، حزب مردم رانده شد واز حزب مسلم لیگ به نام میا نواز شریف که قبلأ در تبعید به سر میبرد صدر اعظم گردید که با نشستن بر مسند صدارت مانند راجه پرویز اشرف وسایر رهبران آن کشور که گفته بود: پاکستان شدیدأ علیه حملات مرزی اعتراض کرده است، نیزاز نیرو های ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده امریکا تقاضا بعمل آورد تا حملات طیارات بدون سر نشین را به آن طرف خط دیورند متوقف نماید که گویی سیاست های حکمرانان پیش از خود را در قبال مبارزه علیه تروریزم تعقیب نموده و از این نیت و کارش معلوم میگردد که در برابر کشور ومردم ما در صف پیشینیان خویش قرار گرفته است که باز هم بوی همان آش وهمان کاسه را میدهد ودیری نگذشته که دل واپسی هایی به کشور ما پیدا نموده و جهت باز کردن باب مذاکره ( مداخله ) به جناب جلا لتمأب محترم رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در طی یک هفته دوبار تماس تیلفونی بر قرار و پیشنهاد نموده و دعوت به عمل آورده تا به پاکستان سفر نماید ، جای تأمل است که دوازدهمین نشست سران شانگهای را به یاد بیاوریم ، در حاشیه این نشست ، رئیس جمهور افغانستان در اقامتگاه اش در بیجینگ با آصف علی زرداری رئیس جمهور پاکستان نیز دیدار کرد که روی مسایل و مشکلات دو کشور ملاقات نمودند و در این دیدار رئیس جمهور پاکستان اطمینان داده بود، که در مورد محموله های کتاب های مربوط به وزارت معارف افغانستان که از چندین ماه به اینسو در بندر کراچی متوقف شده اند به زود ترین فرصت اجازه ورود به افغانستان داده خواهد شد و علاوتأ از حرکت کند امور تجارتی بین دو کشور نیز یاد آورگردید که تسریع این پروسه، گویا دوستی مان را تحکیم می بخشد ولی همان حرف ها در همان بیجینگ باقی ماند. اگر بیاد داشته باشیم ، تجار ملی کشور ، صدای اعتراض خود را در مورد توقف اموال خویش در بندر کراچی پاکستان بلند نموده بودند که هیچگاه ترتیب اثری از آن به مشاهده نرسیده و حتی روزی در گردهمایی خود، فیصله نمودند تا از خریداری اجناس پاکستانی اباء ورزند که بی مهری دولتمردان پاکستانی در باز نمودن راه بندر کراچی از بی رحمی و بی عاطفه گی وعدم رعایت حقوق همسایه و همسایه داری و عدم حسن همجواری از سوی زمامداران پاکستانی، بار گران دیگری بود که شانه های هر هموطن ما را خم نموده بود و آن را ناچار تحمل کردند و گره آن باز نگردید تا مشکل تجار ملی از بابت انتقال اموال شان به کشور حل گردد و معضله به درازا کشید تا اینکه آقای زرداری رئیس جمهور پاکستان در یک سفر که غرض ادای فاتحه به کابل آمده بود، در ملاقات خود با جناب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان وعده داده بود که با رسیدنم به پاکستان امر باز شدن راه را به روی اموال متوقف شده تجار افغانستانی در بندر کراچی صادر می نمایم که از آن وعده ماه ها گذشت اما اثری از آن بمشاهده نرسید.
گذشته از آن دولتمردان پاکستانی یکی آرزوی ادغام کشور ما را به ضلع پنجم کشورش داشت دیگری انتحاری وانفجاری می فرستد سدیگر فتوای جهاد صادر مینماید و سند بهشت میدهد و تعویذ ضد مرمی به گردنش می آویزد رحمن ملک به رویترز میگوید که یک فرمانده طالبان به نام فضل الله از داخل خاک افغانستان به سازماندهی حملات علیه نیرو های امنیتی پاکستان می پردازد و علاوه نموده اگر فردی در خانه دیگری زندگی کند باید از او پرسید که چه کسی با او غذا می دهد و یا اینکه چه کسی به او پناه داده است
سخنان اخیر آصف علی زرداری در یک مصاحبه با روزنامه گاردین که گفته است: اوضاع افغانستان کشور پاکستان را بی ثبات کرده است. اما از مراکز و محلات رهبران دهشتگردان در خاک پاکستان چون اسامه، الظواهری، ملاعمر، شورای کویته و سایرین خم به ابرو نمی آورد ويا یوسف رضا گیلانی نخست وزیر آنکشور در سفر اخیر به افغانستان حین تدویر کنفرانس مطبوعاتی که از دوستی با مردمان ما صحبت میکرد در حضور خبرنگاران داخلی و خارجی سخنان زرداری را بار دیگر تأیید مینماید
کشته شدن اسامه بن لادن رهبر گروه القاعده این شرارت پیشه قرن، پدر معنوی گروه های متحجر تروریستی در منطقه ایبت آباد در نزدیکی اسلام آباد که محله مسكوني افسران عالی رتبه آنکشور است و با تدابیر شدید امنیتی بود و باش داشت و در ناز و نعمت مهماندوستی از زمان حكمروايي پرويز مشرف و جنرال حجاز شاه تا زرداری، گیلانی، احمدشجاع پاچا، حمیدگل و چند لاش و لغر دیگر شان بسر می برد جام رسوائی دولتمردان پاکستان را از آب بیرون نمود وجنرال ضيأ الدين بت، رييس پيشين ارتش پاكستان گفته بود كه استخبارات نظامي پاكستان ، اسامه بن لادن را در ايبت آباد پنهان ساخته ، كه پرويز مشرف رئيس جمهور پيشين اين كشور هم از اين كار دستگاه استخباراتي آي اس آي كاملا آگاهي داشته است و جنرال ضيأالدين بت افزود : جنرال حجاز شاه كه از سال 2003 تا 2008 ميلادي رياست دستگاه استخباراتي آي اس آي را عهده دار بود، بن لادن را در يكي از دفاتر مصوون اين سازمان در منطقه ايبت آباد نگهداري مي كرد .
با افشاي راز هاي پشت پرده توسط جنرال حجاز شاه هیچ گفتنی به دولتمردان پاکستان باقی نمانده كه مايه افتخار شان در امر مبارزه عليه تروريزم گردد. به گفته حکیم ارد بزرگ : ساختاری که با سرشت آدمی سازگار نباشد توان پایداری ندارد و به این ارتباط باز هم فرموده : فریب بیگناه ، خفتی هولناک در پی دارد .

گفتنی است و به جا بوده که سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، دعوت نواز شریف را از رئیس جمهور افغانستان با پیش شرط اعلام بدارد و بگوید که طی بیش از ده سال چندین مراتبه سفر ها صورت گرفته اما نتیجه مثبتی در پی نداشته و لازم است که سر تاج عزیز به کابل بیاید و آجندای سفر را با مسوولان امور تنظیم و سفر کارا پیرامون بر قراری صلح وآرامش در افغانستان و منطقه گردد.

پایان

نوشته بالا از آدرس زیر برداشت شده است :
http://www.roushd.com/fa/cms/image/137309519941.pdf

درباره خبرگزاری و هفته نامه رشد کشور افغانستان :
 خبرگزاری رشد به نشانی www.roushd.com در شبکه‌ جهانی اینترنت قابل دسترسی است. افزون بر این،‌ خبرگزاری رشد در شبکه‌های اجتماعی نیز قابل دسترس خواهد بود.
* شماره تماس مسوول خبرگزاری رشد :
افغانستان، کابل: 0093778074688[/size]

منبع وبلاگ سانیا

هفته نامه رشد در کشور افغانستان می نویسد
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1