برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است
الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
زوزه باد پاییزی، در بهار غم انگیز شیروان

انتخابات مجلس در شیروان اسفند 1394

المواضيع الأخيرة
» رونمایی از کوچک‌ترین حافظه فلش دنیا
السبت ديسمبر 31, 2016 11:17 am من طرف مصطفی گلیانی

» آیا حق امیرعبداللهیان این بود ؟
الإثنين يونيو 20, 2016 4:35 am من طرف ترگل بهادران

» استاد پرویز کردوانی شبکه خبر رو به هم ریخت !
الإثنين يونيو 20, 2016 4:19 am من طرف ترگل بهادران

» النگ و دولنگ بازی می‌کنند خیلی قشنگ
الإثنين يونيو 20, 2016 4:10 am من طرف ترگل بهادران

» حاشیه های جالب و خواندنی مجلس یادبود حبیب محبیان
الإثنين يونيو 20, 2016 4:04 am من طرف ترگل بهادران

» چالش بین مجلس و شورای نگهبان بر سر مینو خالقی آغاز شد
الإثنين يونيو 20, 2016 3:45 am من طرف ترگل بهادران

» شهر فلوجه عراق بالاخره آزاد شد
السبت يونيو 18, 2016 6:30 am من طرف ترگل بهادران

» تمجید حکیم ارد بزرگ از کار دلیرانه عبدالعلی صفاپور
السبت يونيو 18, 2016 5:57 am من طرف مصطفی گلیانی

» شیروان در انتظار ورود بزرگترین فیلسوف جهان
الثلاثاء أبريل 12, 2016 7:51 am من طرف اکرم غلامی

» Biography of the greatest philosophers of the world
الأربعاء مارس 09, 2016 11:44 pm من طرف اکرم غلامی

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5857 في 1115 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 740

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 423

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 239

سحابة الكلمات الدلالية
قانون نامه مهندسی پاتر بیان بهشت دانلود spss كتاب کارت اکسس شبکه کتاب دالان زبان آشپزی شیروان افزار access ماهواره icdl اینترنت گلخانه آموزش رانندگی رمان

شاطر | 

تنور اي‌ميل ملي داغ مي‌شود؟!

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
ترگل بهادران
عضو رسمی انجمن شماره یک شیروان
عضو رسمی انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 239
محبوبیت : 846

پستعنوان: تنور اي‌ميل ملي داغ مي‌شود؟!   الإثنين نوفمبر 29, 2010 11:53 am

افتتاح سامانه اي‌ميل ملي برروي درگاه الكترونيكي ايران از اقدامات مثبت و رو به جلوي شركت فن‌آوري اطلاعات محسوب مي‌شود - اخيرا به سازمان تبديل شد - كه در راستاي شعار "اي‌ميل ايراني براي همه" گام برداشته و در جايگاه خود امنيت اطلاعات كاربران داخلي را به همراه دارد اما به اعتقاد تحليلگران به نظر مي‌رسد كه در رقابت با جي‌ميل يا اي‌ميل ياهو راه دشواري در پيش داشته باشد.

به گزارش خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ايمني بستر وب و به‌ويژه اطلاعات اشخاص در فضاي مجازي روز به روز جلوه‌اي پررنگ‌تر در ميان كاربران اينترنت به خود مي‌گيرد و گاهي اين موضوع به چالش و دغدغه‌اي براي كاربران تبديل مي‌شود.

"اي‌ميل ايراني براي همه" كه يكي از شعارهاي درگاه خدمات الكترونيكي براي گسترش اي‌ميل ملي به شمار مي‌رود توانسته رويه حركت به سمت اين شعار را به نحو مطلوبي تسهيل كند زيرا در فاز اوليه كه اين سامانه راه‌اندازي شد، در فرم تقاضانامه خود كه مشخصات افراد را براي اختصاص يك حساب كاربري طلب مي‌كرد، به دريافت اطلاعاتي از قبيل «گواهي از مركز محل خدمت» مي‌پرداخت كه شايد طولاني بودن اين روند، كاربر را در همان ورود اوليه از پر كردن فرم منصرف مي‌كرد.

اما اين رويه اكنون بهبود يافته و تنها به به ورود اطلاعاتي از قبيل " نام، نام خانوادگي، كد ملي، كد پستي، آدرس و شماره تلفن ثابت" بسنده مي‌كند كه به گفته علي اصغر انصاري - معاون توسعه سازمان IT - صحت اطلاعات نيز چندان اهميتي ندارد ولي بعد از ثبت اطلاعات ممكن است يك زمان يكي دو روزه جهت تأييد واژه‌ها صرف شود.

انصاري با اشاره به اين كه محدوديت فضا براي كاربران اين اي‌ميل نداريم، خاطر نشان كرده است:‌ بخشي از نياز ما به پهناي باند بين‌الملل همين ترافيك مربوط به اي‌ميل داخلي است و بايد دانست كه اي‌ميل‌هاي خارجي مدلي براي كسب و كار دارند كه اگر اين مدل در كشور ما و اين حوزه بتواند جا بيفتد، مي‌توانيم اين كار را در اختيار بخش خصوصي بگذاريم. ولي چون سرمايه‌گذاري در اين حوزه با ريسك همراه بود، ترجيح داديم خودمان اقدام كنيم.

وي همچنين گفت: اين سرويس (اي‌ميل ملي) از دو نقطه ساپورت مي‌شود و سعي مي‌كنيم با جابه‌جايي‌هايي كه به اين دو نقطه داريم، شاهد قطع و وصل شدن اين سامانه نباشيم.

شايد بتوان گفت كه راه‌اندازي درگاه الكترونيكي ايران از عمده اقدامات مؤثر شركت فن‌آوري اطلاعات به شمار مي‌رود كه تا حدودي با در اختيار گذاشتن برخي از خدمات و دستاوردهاي عرضه شده دولتي و خصوصي توانست منبعي نسبتا جامع و مفيد براي كابران داخلي باشد؛ هرچند گستردگي فضاي سايبر به اندازه‌اي است كه شايد تمامي اطلاعات مورد نياز كاربران قابل عرضه برروي اين درگاه نباشد.

با رونق اين درگاه الكترونيكي زمينه براي ارائه اي‌ميل ملي برروي اين سامانه فراهم شد تا به واسطه آن اطلاعات كاربران داخلي در داخل كشور ميزباني شود. اي‌ميل ملي كه در اوايل راه‌اندازي‌اش تنها در اختيار مسوولان و فعالان بخش دولتي بود اكنون توانسته است با بهبود زيرساخت‌هاي مورد نياز خدمتش را در اختيار عموم كاربران قرار دهد.

عمده دليلي كه به‌واسطه آن اي‌ميل ملي رخ نمود به گفته مسوولان بخش دولتي، حفظ و حراست از اطلاعات كاربران داخلي بوده است زيرا در حال حاضر بالغ بر 95 درصد حساب پست‌هاي الكترونيكي كاربران داخلي در خارج از كشور پشتيباني

مي‌شود و به دنبال آن اطلاعات آن‌ها هم برروي مراكز داده‌اي كه بيرون از مرزهاي كشور است، ميزباني مي‌شود كه اين موضوع مي‌تواند امنيت اطلاعات را با مخاطره روبه‌رو كند و فرصت‌هاي سوء‌استفاده را براي برخي ديگر از افراد به وجود آورد.

اما شناخته شده بودن ياهوميل يا جي‌ميل و هم‌چنين هات‌ميل مايكروسافت مي‌تواند از بزرگ‌ترين موانع پيش روي رونق اي‌ميل ملي براي استفاده در سطح كلان باشد زيرا تغيير ذائقه كاربراني كه براي مدت طولاني با اين ارائه‌دهندگان خدمات پست الكترونيكي كار كرده‌اند و هر روز با دستاوردهاي جديدي توسط شركت‌هاي ارائه‌دهنده اين خدمات روبه‌رو بوده‌اند كار دشواري است.

صيانت از خط و زبان فارسي از دستاوردهاي اصلي پست الكترونيك ايراني است كه مي‌تواند به نوبه خود باعث كاهش خطرات فرهنگي نيز بشود و همچنين مي‌تواند درصدد ايجاد فرصت‌هاي شغلي براي متخصصان برآيد و زمينه‌اي را براي اطلاع‌رساني و تبليغات ايراني در محيط پست الكترونيك ايراني به ارمغان آورد.

گسترش بازار بهره‌برداري از نرم‌افزارهاي توليد داخلي مي‌تواند از جمله ديگر عوامل مثبت استفاده از اي‌ميل ملي باشد و همچنين امکان افزودن امضاي ديجيتالي به نامه‌هاي کاربران از ديگر اقدامات صورت گرفته در اين حوزه است كه به واسطه آن امکان استفاده کاربردي‌تر از صندوق پست الکترونيکي فراهم خواهد شد. بر همين اساس امکان انجام کارهاي تجاري و مالي از طريق يک محيط امن فراهم شده و توسعه تجارت الکترونيکي سرعت خواهد گرفت.

بخش اصلي گسترش اين حوزه از فعاليت‌هاي درگاه الكترونيكي ايران تنها به واسطه فرهنگ‌سازي و تبليغات گسترده شكل خواهد گرفت كه اين موضوع كمي وظايف بخش دولتي را گسترش خواهد داد.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي

تنور اي‌ميل ملي داغ مي‌شود؟!
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1