برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است
الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
حکیم ارد بزرگ
المواضيع الأخيرة
» انسانیت در کلام بزرگترین فیلسوف جهان
الخميس ديسمبر 07, 2017 6:58 am من طرف امین قاسمی

» Wall of Kindness قوانین "دیوار مهربانی" از زبان حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء نوفمبر 21, 2017 5:35 am من طرف اکرم غلامی

» بزرگترین فیلسوف جهان و سخنان بسیار زیبایش
الأحد نوفمبر 12, 2017 6:20 am من طرف اکرم غلامی

» شعری از هاتف اصفهانی
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:56 am من طرف اکرم غلامی

» بابا افضل کاشانی کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:27 am من طرف اکرم غلامی

» مسعود سعد سلمان کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:17 am من طرف اکرم غلامی

» ملک الشعرای بهار کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:11 am من طرف اکرم غلامی

» عکس نوشته از سخنان گرانبهای فیلسوف حکیم ارد بزرگ
الأحد نوفمبر 12, 2017 4:24 am من طرف اکرم غلامی

» رونمایی از کوچک‌ترین حافظه فلش دنیا
السبت ديسمبر 31, 2016 11:17 am من طرف مصطفی گلیانی

» آیا حق امیرعبداللهیان این بود ؟
الإثنين يونيو 20, 2016 4:35 am من طرف ترگل بهادران

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5876 في 1120 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 758

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 424

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 239

شاطر | 

توسعه مدارس هوشمند نيازمند مشاركت بخش دولتي و خصوصي است

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
ترگل بهادران
عضو رسمی انجمن شماره یک شیروان
عضو رسمی انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 239
محبوبیت : 846

پستعنوان: توسعه مدارس هوشمند نيازمند مشاركت بخش دولتي و خصوصي است   الأربعاء نوفمبر 24, 2010 9:15 pm

موسس و رييس هيات مديره مدرسه پيشتازان کامپيوتر ايران با اشاره به فعاليت شش مدرسه هوشمند در كشور گفت: توسعه مدارس هوشمند نيازمند مشاركت وزارت آموزش و پرورش و بخش خصوصي است.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پيمان سلطاني موسس و رييس هيات مديره مدرسه پيشتازان کامپيوتر ايران با بيان اينكه تمام سيستم ها در مدارس هوشمند شامل ورود و خروج، تدريس، كتابخانه، ارزيابي دانش آموز، برگزاري آزمون ها به شيوه الكترونيكي انجام مي شود، اظهار كرد: هر دانش آموز براي ورود و خروج از مدرسه از كارت هوشمند استفاده مي كند و ورود و خروج وي بلافاصله از طريق پيامك به اطلاع والدين مي‌رسد.

وي با بيان اينكه نخستين دبستان هوشمند تمام الكترونيكي با ساختار فناوري اطلاعات (IT) منطبق با استاندارد مدارس بين المللي در سال 1386 در تهران راه‌اندازي شد، ابراز داشت: علاوه بر فعاليت دو دبستان هوشمند در تهران ، هم اكنون چهار دبستان هوشمند در شهرهاي كرمان ( دبستان دخترانه ) ، آمل ( دبستان دخترانه و پسرانه) و ساري ( دبستان پسرانه ) ايجاد شده و مشغول فعاليت هستند.

وي، يادگيري در هر زمان، آموزش فردي در كنار يادگيري مشاركتي ، دسترسي آسان دانش آموزان به منابع پژوهشي ، امكان به اشتراك گذاشتن منابع آموزشي از طريق اينترنت را از ويژگي هاي اين نوع مدارس عنوان كرد و مهم‌ترين تمايز اين مدارس را نگاه مهارت آموزي در آنها دانسته و گفت: مدارس هوشمند حرف اول را در عرصه آموزش مي زنند و افزايش يادگيري نسبت به آموزش سنتي از مشخصات مدارس الكترونيكي است.

سلطاني با اشاره به تدوين طرح پيشتازان کامپيوتر ايران توسط يک گروه ازکارشناسان مجرب ، گفت: از آن زمان کار تحقيق و بررسي در مدل هاي مختلف دنيا را آغاز کرديم و به وجود شکاف عميق ديجيتالي و ict در ايران با كشورهاي توسعه يافته واقف شديم ، براي تاسيس اولين مدرسه تمام الکترونيکي در كشور اقدام كرديم.

وي در ادامه با اشاره به اين که در سال 87 يکي از کارآفرينان برتر کشور لقب گرفته است ، افزود: در همان سال نيز اين مدرسه جايگاه طرح نوآور و برترين مرکز آموزش كشور را به خود اختصاص داد.

رييس هيات مديره مدرسه پيشتازان کامپيوتر ايران با بيان اينكه تمامي كتاب هاي كتابخانه مدارس الكترونيكي اسكن شده و دربانك اطلاعاتي مدرسه موجود است گفت: معلمان مدارس هوشمند بايداطلاعات كافي در مورد فناوري اطلاعات و ارتباطات داشته باشند، مدرسين هر پايه موظفند مبحث تدريسي هر روز را به صورت جداگانه از طريق ابزار و فناوري الكترونيكي ، همراه با محتويات الكترونيكي به صورت اسلايد در مقابل دوربين به اجرا درآورند، مباحث تدريسي پس از ضبط در استوديوي اين مدارس بر روي وبگاه (سايت) مدرسه قرار مي گيرد و دانش آموزان و والدين درهر زمان و مكان مي توانند به آن دسترسي داشته باشند.

موسس نخستين مدرسه هوشمند با بيان اينكه هدف ما توسعه مدارس مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات در تمامي شهرستان هاي كشور تا سال 1396 است و براي اعطاي نمايندگي در كل كشور آمادگي داريم گفت: با توجه به نام گذاري سال 1388 به نام سال اصلاح الگوي مصرف، با طراحي نرم افزار کتابخانه الکترونيکي تحت وب ، دانش آموزان و خانواده هايشان را از خريد کتاب بي نياز کرديم ، اين نرم افزار در اختيار شهرداري منطقه 5 قرار گرفت تا شهروندان آن منطقه از اين کتابخانه مجازي استفاده کنند.

سلطاني به آموزش هاي الکترونيکي اشاره کرده و گفت: در آزمون هاي الكترونيكي سوال ها در يک سطح در سايت آزمون الکترونيکي قرار مي گيرد و پس از پايان آزمون ، تصحيح و در همان زمان نمرات اعلام مي شود.

وي به ارايه گزارش کار روزانه توسط معلم ها اشاره و افزود : اين گزارش هاي روزانه در نرم افزار خاصي قرار مي گيرد و از طريق سايت براي والدين ارسال مي شود ، همچنين براي خانواده هايي که از سواد کامپيوتري برخوردار نبوده و يا در منزل امکانات کافي ندارند ، چاپ شده و ارسال مي شود.

سلطاني درباره الگوي تاسيس اين مدرسه نيز اين گونه گفت: پيش از تاسيس ، مدارس مختلفي را در سطح دنيا بررسي کرديم و زماني که به شکاف ديجيتالي و عدم به کارگيري ict در آموزش ايران واقف شديم ، الگوي جديدي را طراحي کرديم که نمونه اي در ساير مدارس مشابه دنيا نداشت و مي توان گفت مبدع بسياري از الگوها در طراحي مدرسه الکترونيکي بوده ايم.

وي يکي از نمونه هاي اين ابداعات را کارت هاي هوشمند دانش آموزان دانسته و در خصوص قابليت هاي اين کارت ها مي گويد: درهنگام ورود دانش آموز به مدرسه يا سالن غذاخوري با اين کارت و از طريق سيستم پيام کوتاه ، والدين دانش آموز در جريان ورود وي به مدرسه يا سالن غذاخوري خواهند شد ، علاوه بر اين ها ، والدين از طريق شارژ اين کارت ها اعتبار لازم را در اختيار فرزند خود قرار مي دهند و ديگر نيازي به پرداخت پول نقد نيست.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي

توسعه مدارس هوشمند نيازمند مشاركت بخش دولتي و خصوصي است
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1