برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است
الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
زوزه باد پاییزی، در بهار غم انگیز شیروان

انتخابات مجلس در شیروان اسفند 1394

المواضيع الأخيرة
» رونمایی از کوچک‌ترین حافظه فلش دنیا
السبت ديسمبر 31, 2016 11:17 am من طرف مصطفی گلیانی

» آیا حق امیرعبداللهیان این بود ؟
الإثنين يونيو 20, 2016 4:35 am من طرف ترگل بهادران

» استاد پرویز کردوانی شبکه خبر رو به هم ریخت !
الإثنين يونيو 20, 2016 4:19 am من طرف ترگل بهادران

» النگ و دولنگ بازی می‌کنند خیلی قشنگ
الإثنين يونيو 20, 2016 4:10 am من طرف ترگل بهادران

» حاشیه های جالب و خواندنی مجلس یادبود حبیب محبیان
الإثنين يونيو 20, 2016 4:04 am من طرف ترگل بهادران

» چالش بین مجلس و شورای نگهبان بر سر مینو خالقی آغاز شد
الإثنين يونيو 20, 2016 3:45 am من طرف ترگل بهادران

» شهر فلوجه عراق بالاخره آزاد شد
السبت يونيو 18, 2016 6:30 am من طرف ترگل بهادران

» تمجید حکیم ارد بزرگ از کار دلیرانه عبدالعلی صفاپور
السبت يونيو 18, 2016 5:57 am من طرف مصطفی گلیانی

» شیروان در انتظار ورود بزرگترین فیلسوف جهان
الثلاثاء أبريل 12, 2016 7:51 am من طرف اکرم غلامی

» Biography of the greatest philosophers of the world
الأربعاء مارس 09, 2016 11:44 pm من طرف اکرم غلامی

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5857 في 1115 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 740

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 423

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 239

سحابة الكلمات الدلالية
بیان قانون افزار access دانلود icdl آموزش اکسس رمان ماهواره آشپزی کارت پاتر بهشت رانندگی دالان گلخانه شبکه شیروان زبان نامه کتاب مهندسی اینترنت spss كتاب

شاطر | 

اپراتور اول پست كشور چه خواهد كرد؟

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
3ara shirvani
کاربر پرکار انجمن شماره یک شیروان
کاربر پرکار انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 64
محبوبیت : 37
روز تولد : 1990-09-06

پستعنوان: اپراتور اول پست كشور چه خواهد كرد؟   السبت سبتمبر 25, 2010 7:30 pm

با تصويب اصول پروانه اپراتور اول پست، به‌زودي پروانه اين اپراتور پس از آماده شدن با نظر كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات اعطا خواهد شد و بر اساس پيش‌بيني اواخر مهرماه جاري واگذار مي‌شود اما تاكنون موضوع پروانه و خدمات قابل ارايه از سوي اپراتور اول پست، حيطه قلمرو فعاليت و مدت اعتبار پروانه تصويب شده در اين حوزه است.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، تأسيس سازمان پست دولتي پيش از اين به تصويب دولت رسيده و در حال حاضر آماده‌سازي پست براي اجرايي شدن اصل 44 و خصوصي‌سازي، يکي از اصلي‌ترين موضوع‌هاي مطرح در اين حوزه است كه ظاهرا به همين منظور با تلاش مديران و متخصصان، ابعاد مختلف اين موضوع شناسايي و برنامه لازم تدوين شده است.

يكي از اصولي كه در اين باره به تصويب اعضاي كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات رسيده به شرايط رقابتي، تعريف خدمات متقابل با ديگر اپراتورها، ضمائم فرهنگي و امنيتي و الزامات سرمايه‌گذاري خارجي تا سقف 49 درصد از سهام اين اپراتور، مربوط است؛ هم‌چنين با توجه به اين اصول، چگونگي تعريف تعرفه‌ها و رعايت اصول رقابت و هم‌چنين حق‌الامتياز و سهم درآمدي دولت نيز مشخص شده است.

چندي پيش محمد محرابي - مدير کل دفتر برنامه، بودجه و نوسازي و تحول اداري سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي - در گفت‌و‌گو با ايسنا گفته بود: يکي از برنامه‌هاي مهم در سال جاري، بحث اپراتور اول پست بوده و قرار است مزايده بين‌المللي آن برگزار و تا پايان سال جاري نيز پروانه آن اعطا شود.

هم‌چنين به گفته وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات ورود تکنولوژي‌هاي جديد مي‌تواند تهديدي براي حوزه پست باشد اما با آينده‌نگري مي‌توان اينگونه تهديدها را به فرصت‌هاي جديد تبديل کرد و با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته و تنوع بخشي به محصولات، به زودي از نظر کارآمدي و اثربخشي، به نقطه‌اي برسيم که بتوانيم پست را به يک کسب و کار موفق تبديل کنيم.

ظاهرا براي تنظيم پروانه اپراتور اول پست از مشاور خارجي استفاده نشده و مشاوران و متخصصان داخلي و هم‌چنين بهره‌گيري از اسناد و مدارك موجود در اتحاديه جهاني پست (UPU) در اين حوزه از جمله منابع مورد استفاده براي تنظيم اين پروانه بوده است.

معاون وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات درباره فعاليت‌هاي حاكميتي در حوزه پست نيز گفته بود: بر اساس سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي، در حوزه پست، امكان واگذاري بخش تجزيه مبادلات مركزي پست و مديريت توزيع به بخش خصوصي وجود نداشته و اين موارد از مباحث حاكميتي محسوب مي‌شود.

محمد كرم‌پور با بيان اين كه موضوع ساماندهي اين بخش حاكميتي در وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات در حال پيگيري است گفته بود كه تلاش بر اين است تا موضوع واگذاري پروانه اپراتور اول پست و تشكيل سازمان پست دولتي به صورت همزمان صورت بگيرد تا تداخلي در اين حوزه بوجود نيايد.

وي هم‌چنين با اشاره به ايجاد اپراتورهاي دوم، سوم پست در آينده نيز اظهار كرده بود: پروانه‌هاي اين دو اپراتور در مرحله مطالعه و در مسير اجرايي است. هم‌چنين فراخواني به منظور ساماندهي شركت‌هاي فعال در زمينه پست‌هاي بين‌المللي نيز داده شده است.

اما مدير عامل شرکت پست به خبرنگار ايسنا اظهار كرده بود: براي تفکيک بخش حاکميت از تصدي، يک بخشي را به‌عنوان اپراتور اول پست آماده کرديم و تقريبا چارچوب پروانه آن آماده است و در کميسيون تنظيم مقررات هم مطرح شده و ظرف چند هفته آينده پروانه اپراتور اول ابلاغ مي‌شود.

محمدحسن محبيان عراقي يادآور شده كه اپراتور اول پست که تشکيل شد، اساسنامه بخش حاکميتي آن آماده و براي دولت ارسال شده و دولت نيز تصويب کرده و ما منتظر تصويب و ابلاغ اساس‌نامه سازمان پست دولتي هستيم که بعد از ابلاغ آن سازمان پست دولتي تشکيل مي‌شود و ديگر عملا حاکميت از تصدي جدا مي‌شود.

در هر حال اپراتور بايد طي پروسه يک يا دو ساله براي ورود به بورس آماده شود و به شرکتي به منظور سودآوري و رقابتي براي ورود به عرصه رقابت امور و خدمات پستي تبديل شود؛ بنابراين اين اميدواري از سوي مسوولان وجود دارد كه در سال جاري اپراتور پست تشکيل شود و بعد از گرفتن مصوبه مجلس، سازمان پست دولتي تشکيل ‌شود.

انتهاي پيام
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي

اپراتور اول پست كشور چه خواهد كرد؟
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1