برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است
الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
زوزه باد پاییزی، در بهار غم انگیز شیروان

انتخابات مجلس در شیروان اسفند 1394

المواضيع الأخيرة
» رونمایی از کوچک‌ترین حافظه فلش دنیا
السبت ديسمبر 31, 2016 11:17 am من طرف مصطفی گلیانی

» آیا حق امیرعبداللهیان این بود ؟
الإثنين يونيو 20, 2016 4:35 am من طرف ترگل بهادران

» استاد پرویز کردوانی شبکه خبر رو به هم ریخت !
الإثنين يونيو 20, 2016 4:19 am من طرف ترگل بهادران

» النگ و دولنگ بازی می‌کنند خیلی قشنگ
الإثنين يونيو 20, 2016 4:10 am من طرف ترگل بهادران

» حاشیه های جالب و خواندنی مجلس یادبود حبیب محبیان
الإثنين يونيو 20, 2016 4:04 am من طرف ترگل بهادران

» چالش بین مجلس و شورای نگهبان بر سر مینو خالقی آغاز شد
الإثنين يونيو 20, 2016 3:45 am من طرف ترگل بهادران

» شهر فلوجه عراق بالاخره آزاد شد
السبت يونيو 18, 2016 6:30 am من طرف ترگل بهادران

» تمجید حکیم ارد بزرگ از کار دلیرانه عبدالعلی صفاپور
السبت يونيو 18, 2016 5:57 am من طرف مصطفی گلیانی

» شیروان در انتظار ورود بزرگترین فیلسوف جهان
الثلاثاء أبريل 12, 2016 7:51 am من طرف اکرم غلامی

» Biography of the greatest philosophers of the world
الأربعاء مارس 09, 2016 11:44 pm من طرف اکرم غلامی

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5857 في 1115 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 740

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 423

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 239

سحابة الكلمات الدلالية
پاتر زبان آشپزی رانندگی icdl بهشت spss آموزش شیروان کارت بیان access اکسس گلخانه نامه کتاب افزار ماهواره قانون مهندسی دانلود كتاب دالان رمان شبکه اینترنت

شاطر | 

امنیت اطلاعات، از ماست که بر ماست

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Mahya
عضو ارشد انجمن شماره یک شیروان
عضو ارشد انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 347
محبوبیت : 667
روز تولد : 1985-01-05

پستعنوان: امنیت اطلاعات، از ماست که بر ماست   الأحد سبتمبر 19, 2010 7:09 pm

سلمان افشار - فضای کنونی امنیت اطلاعات کشور ساخته و پرداخته تفکر خود ماست، تفکری که امنیت را نرم‌افزار و سخت افزار فرض مي‌كند و حتی در ماه‌های اخیر، امنیت را فقدان سیستم مدیریت امنیت اطلاعات فرض کرد.

چندی پیش خبر گسترش تروجان استاکس‌نت، فضای امنیتی کشور را دچار بحران کرد، بحرانی که به خوبی نشان داد چه مقدار کشور در این حوزه آسیب پذیر است!
شاید بیش از این خبر، واکنش مدیران به مشکل، مخاطبان را دچار بهت کرد. مدیران بجای جوابگویی در خصوص دلایل عدم پیشگیری، به پاک کردن صورت مسئله پرداختند! و همچنان نیز هیچ کس نمی‌داند این مشکل چه مقدار به کشور خسارت وارد کرد و آیا هنوز نیز در شهری دور افتاده یک کامپیوتر که برای مثال، مدیریت یک سد را انجام می‌دهد در دست نفوذگران است و يا خير؟

در حوزه امنیت اطلاعات، نیروی انسانی کارآمد و سیاست‌های امنیتی، مهم‌ترین بخش‌ها هستند و تجهیزات و نرم‌افزارها در اصل وسیله‌هایی برای پیاده‌سازی سیاست‌های امنیتی هستند، در کشور ما متاسفانه نیروی انسانی کارآمد به دلیل آشفتگی‌های مختلف در بازار فناوری اطلاعات و همچنین عدم وجود افق مناسب و صحیح برای این بازار در آینده کشور، اکثرا به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند، گرچه آمار دقیقی در دست نیست، اما به وضوح در بخش امنیت فناوری اطلاعات، مهاجرت متخصصان به خارج از کشور ، قابل لمس است .

مشکل ساختار اداری، سازمانی کشور آنجا بیش از پیش هویدا می‌شود که کشور مورد هجوم تروجان استاکس‌نت قرار می‌گیرد، اما به دلیل آن که سیستم دولتی برای پرداخت هزینه‌های نیروی متخصص و کارشناس خاص این حوزه، با بروکراسی اداری روبروست پس از چند هفته همچنان گزارش خاص جامع و کاملی در کشور در دسترس نیست، اما مسئولان براساس وظیفه سعی بر مناسب نشان دادن اوضاع دارند!

در حوزه امنیت اطلاعات، تا زمانی که متخصصان دانشگاهی و غیردانشگاهی با سال‌ها تجربه دغدغه هزینه‌ها و مخارج را برای یک زندگی در خور جایگاهشان دارند، به نظر براساس هیچ یک از تئوری‌های مدیریتی نباید انتظار زیادی از آنان داشت!
اینجا دقیقا بخشی است که مدیریت کلان و تئوری‌های سازمانی سنتی کشور به چالش سختی کشیده شده است و تا زمانی که برای این مشکلات فکری اندیشه نگردد از ماست که برماست!

سیاست‌های سازمانی قلب چرخه حیات امنیت اطلاعات است، اما به دلیل آن که این سیاست‌ها ارتباط مستقیم به آموزش و فرهنگ‌سازی دارد و اصولا ساختار سازمانی در کشور در این بخش با مشکل روبروست امنیت اطلاعات دچار مشکل می‌گردد!

بر اساس تئوری‌های مدیریت نیروی انسانی، به دلیل عدم وجود سیستم مدیریت انگیزش در نیروی انسانی نمی‌توان انتظاری از کارمندان برای فراگیری و به کار بستن سیاست‌های امنیتی داشت! سیاست‌هایی که گاه سختی‌های فراوانی برای کارمندان ایجاد می‌کند!
حال با کدام سخت‌افزار می‌توان در فقدان نیروی انسانی کارآمد و سیاست امنیتی فضایی امن ایجاد نمود!

به نظر می‌رسد گرچه پیاده‌سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات کوششی قابل احترام برای ایجاد امنیت در فضای سایبر کشور است، اما در سطحی بالاتر این استاندارد در کلان با فضای مدیریت نیروی انسانی در کشور دچار اشکال می‌گردد.
این استاندارد برای فضایی که در آن نیروی انسانی هیچ انگیزه‌ای برای کار ندارد نمی‌تواند جوابگو باشد! به عبارت دیگر می‌توان گفت گرچه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات، تا حدی مشکل را حل می‌کند اما آیا کسی به آسیب‌شناسی این قبیل استانداردها در فضای کشور پرداخته است؟ آیا با بخشنامه دولت در جهت اجرای این قبیل پروژه‌ها مشکلات حل می‌گردد ؟ آیا مدیران فناوری اطلاعات کشور از نتایج این قبیل پروژه ها آگاه هستند ؟!

امنیت اطلاعات، از ماست که بر ماست
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1