برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است
الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
زوزه باد پاییزی، در بهار غم انگیز شیروان

انتخابات مجلس در شیروان اسفند 1394

المواضيع الأخيرة
» بزرگترین فیلسوف جهان و سخنان بسیار زیبایش
الخميس يوليو 27, 2017 9:14 pm من طرف سمندر رضایی

» رونمایی از کوچک‌ترین حافظه فلش دنیا
السبت ديسمبر 31, 2016 11:17 am من طرف مصطفی گلیانی

» آیا حق امیرعبداللهیان این بود ؟
الإثنين يونيو 20, 2016 4:35 am من طرف ترگل بهادران

» استاد پرویز کردوانی شبکه خبر رو به هم ریخت !
الإثنين يونيو 20, 2016 4:19 am من طرف ترگل بهادران

» النگ و دولنگ بازی می‌کنند خیلی قشنگ
الإثنين يونيو 20, 2016 4:10 am من طرف ترگل بهادران

» حاشیه های جالب و خواندنی مجلس یادبود حبیب محبیان
الإثنين يونيو 20, 2016 4:04 am من طرف ترگل بهادران

» چالش بین مجلس و شورای نگهبان بر سر مینو خالقی آغاز شد
الإثنين يونيو 20, 2016 3:45 am من طرف ترگل بهادران

» شهر فلوجه عراق بالاخره آزاد شد
السبت يونيو 18, 2016 6:30 am من طرف ترگل بهادران

» تمجید حکیم ارد بزرگ از کار دلیرانه عبدالعلی صفاپور
السبت يونيو 18, 2016 5:57 am من طرف مصطفی گلیانی

» شیروان در انتظار ورود بزرگترین فیلسوف جهان
الثلاثاء أبريل 12, 2016 7:51 am من طرف اکرم غلامی

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5858 في 1116 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 740

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 424

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 239

سحابة الكلمات الدلالية

شاطر | 

بزرگ شیروان ، حکیم ارد بزرگ به شیروان می آیند آنهم برای همیشه !!!

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
ترگل بهادران
عضو رسمی انجمن شماره یک شیروان
عضو رسمی انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 239
محبوبیت : 846

پستعنوان: بزرگ شیروان ، حکیم ارد بزرگ به شیروان می آیند آنهم برای همیشه !!!   الأحد يناير 31, 2016 5:49 pm

سلام دوستان
شیران شیروان خبری منتشر کرده مبنی بر این که اسطوره شهرمان حکیم ارد بزرگ بهار 1394 به شهر شیروان بر می گردند و آنهم برای همیشه I love you cheers

اولش فکر کردم یک شوخی است اما وقتی مطالعه کردم دیدم جدی است .
فکرش رو بکنید بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران و پدر فلسفه نوین جهان داره میاد به شهر ما . شهری که همیشه آرزوش بوده مسئولین کمی بهش توجه کنند مردمش همیشه در حال مهاجرت هستند و هیچوقت نتونسته کمر راست کنه اما الان جایگاهی پیدا کرده که بجنورد و دیگر شهرهای اطراف ما در خواب شبشون هم نمی دیدند به گزارش سایت شیران شیروان توجه کنید :

همشهریان عزیزم امروز میخواهم مهمترین خبر تاریخ وبلاگ شیران شیروان را برایتان بنویسم. خبری که می دانم دل همه شما را شاد می کند. پس با هم خبر را بخوانیم:

چهارم بهمن ماه 1394 فیلسوف جهانی شهر شیروان حکیم ارد بزرگ ، میزبان جمعی از ریش سفیدان شیروان در شهر کرج بودند. بزرگان این شهر خواسته چندین ساله مردم شیروان، مبنی بر برگشتن حکیم بزرگ به شهر نیاکان خود را بار دیگر مطرح نمودند.

بزرگ شیروان در پاسخ فرمودند : از سال 1358 که با خانواده از شهر شیروان مهاجرت کرده ایم هیچگاه از فکر شهر نیاکان خود غافل نشده ام، چرا که هیچ گلستانی ، دلپذیرتر از بستری که در آن رُسته ایم نیست. امیدوارم شرایط فراهم شود و بتوانم پس از 37 سال، در بهار 1395 همزمان با شکوفه های طبیعت دل انگیز شیروان به شهر مهر و مهربانی باز گردم.

نظرات جالب از میان نظرات رسیده به شیران شیروان در مورد بازگشت حکیم ارد بزرگ :

نویسنده : دوستدار ارد

خبر خوبی بود ولی...
متاسفانه شهر شیروان مکان خوبی برای ایشان نیست چرا که حسادت و تنگ نظری باعث مشکلات زیادی برای ایشان میشود.

خواهشا این نظر من را به گوش ایشان برسانید.

هیچوقت به شیروان نیایید هیچوقت!!!
معمولا شهرهای کوچک تفکرات کوچک هم بسیار زیاد است .
اردبزرگ عزیزم من در شیروان زندگی میکنم و میگویم به شیروان نیا !!
این شهر برای اندیشمند و جوانمردان جایی نیست!!

نویسنده : حمیرا ستارزاده

سلام به همه همشهریان عزیزم

با نظر بالا (دوستدار ارد) موافقم اما از طرفی حرف هایی در دلم هست که باید بگویم !

واقعا چرا شهر ما نباید رشد کند؟
مگر در تمام سالهایی که گذشت ما فعالان فضای مجازی تلاش نکردیم تا نام بزرگ شهرمان حکیم ارد بزرگ را دیگر شهر ها از آن خود نکنند ؟
همه ما بخوبی می دانیم که اگر بزرگترین فیلسوف جهان در شیروان زندگی کنند همه دنیا به شهر ما خیره می شوند .

پس چرا افتخار جهانی شهر شیروان، باید باعث مباهات مردم شهر کرج و یا مشهد باشند؟؟؟

چرا آنها بگویند حکیم ارد بزرگ مشهدی و یا کرجی است ؟؟؟

حالا که بحث سفر حکیم به شیروان پیش آمده همه باید مشارکت کنند تا این آرزوی قدیمی همه مردم شیروان فراهم بشود و اسطوره شهرمان به شیروان برگردند.

ما همین الان هم که حکیم عزیزمان در شهر کرج هستند با وجود این مرد دیگر به بجنورد و قوچان و اسفراین و ... نگاه هم نمی کنیم و می گوییم ما بزرگترین فیلسوف زنده دنیا را داریم چهارمین حکیم تاریخ را داریم...

پس حالا باید همه کار بکنیم تا از سال 1395 به جهان، خودمان را نشان دهیم . فکرش را بکنید آثار تاریخی ما و مردم با فرهنگ ما در قاب عکس با حکیم بزرگمان جهانی می شوند . چرا حالا که فرصتش در حال ایجاد شدن است از آن استفاده نکنیم .

اتفاقا مرداد امسال بود که شنیدیم جمعی از اهل علم و فرهیختگان کلاردشت خواستار حضور حکیم بزرگ شیروان در شهرشان شده و گفته بودند ویلا و همه امکانات را برای ایشان فراهم می کنند تا حکیم در آن شهر زندگی کنند .

چرا آنها می خواستند اینکار را بکنند ؟ به تصور من دلیلش می تواند این موارد باشد:
چون از آن موقع به بعد اسم شهر آنها هم در تاریخ جلوه ایی صد چندان پیدا می کرد و هم نگاهی جهانیتر می یافت و توریسم آنها بیشتر رشد می کرد و هم نشان دهنده سطح بالای فرهنگ عمومی آن شهر بود حتی سوغات و تولیدات و صنایعش به طبع اقامت حکیم در آنجا رشد می کرد و شنیدیم در همان موقع حکیم بزرگ فرموده بودند اگر روزی بخواهم کرج و تهران را ترک کنم بی شک به شهر اجدادی خود شیروان خواهم رفت .

نکته دیگر اینکه به نظرم این موضوع در زمان خوبی مطرح شده است

« یک ماه به انتخابات مجلس باقی مانده . باید دید کاندیداهای شیروان نظرشان در مورد بازگشت حکیم بزرگ به شهر اجدادیشان چیست ؟ تا مردم ببینند کدام نماینده ها از بازگشت حکیم خوشحال هستند و حاضرند برای بازگشت ایشان تلاش کنند . اینطوری هم مردم پشتیبان واقعی بزرگ شهرمان را بیشتر می شناسند و هم به کسی رای می دهند که خواستار حضور حکیم در شهر نیاکان خود است.»

نویسنده : منوچهر نبی زاده

رواق منظر چشم من آشیانه توست
کرم نما و فرود آی که خانه خانه توست

من هم با شنیدن این خبر بسیار خوشحال شدم با سرکارخانم ستارزاده که این را یک فرصت بزرگ میدانند موافقم اما این مهم مستلزم اماده نمودن شرایط توسط مردم و مسولین شهری می باشد آنگونه که در شان حکیم و شیروان باشد دوستان بدون فراهم اوردن این مسایل و عجله در این امر مهم ممکن است آسیب جدی به حکیم عزیز و خانواده ایشان وارد نماید
لذا بنده خواهشی که از دوستداران حکیم دارم این است که این موضوع بدور از احساس و با منطق وعقلانیت و خرد جمعی مورد نقد بررسی قرار دهند .

نویسنده : حسین نژاد

عرض ادب و احترام خدمت همه عزیزان و دلسوزان شهرمان شیروان
خبر بسیار مبارک حضور چهره درخشان حکمت و فلسفه جهان که همه دنیا به وجود عزیزشان احترام می گذارند و از همه مهمتر همشهری ما هستند در شهرمان شیروان باعث مسرت و خوشحالی همه مردم فهیم و دانش دوست شیروان و از جمله اینجانب است .
دوستان در نظرات قبلی مطالبی فرمودند که به نظرم باید در موردشان صحبت کرد و جای تامل دارد.
قبل از آنکه وارد بحث شوم باید به واقعیات اشاره شود تا در نتیجه دچار اشکال نشویم .
1- شیروان دارای بافتی مخصوص به خود است مردمی دارد میهمان نواز و خوش قلب اما ما تا به امروز هیچگاه چهره مشهور جهانی، آنهم در چنین سطحی که ساکن شهرمان باشند را در شیروان نداشته ایم. پس دلنگرانی آقای نبی زاده کاملا درست و بجاست.
2- سفرهای فیلسوف عزیزمان در سال قبل و امسال در همایش فرهیختگان و سیل جمعیتی که برای دیدنشان به گلیل رفته بودند نشان داد مردم بدنبال فرصتی هستند تا با حکیم گرامی دیدار کنند. پس باید مکان زندگی حکیم در شیروان شرایط پذیرش چنین حجمی از علاقه مندان را داشته باشد و با توجه به توان اقتصادی حکیم آنگونه که همه ما می دانیم اجازه داشتن چنین فضایی را نمی دهد پس باز هم می توان گفت دلنگرانی آقای نبی زاده درست است.
3- شهرت جهانی حکیم بزرگ برای فعالان اجتماعی بخصوص در میان فعالان اقتصادی و سیاسی بسیار وسوسه برانگیز است همانطور که در سایت ها هم می بینیم همه به دنبال آن هستند تا ببینند که حکیم عزیز از چه شخصیت هایی در شیروان خوششان می آید و یا در انتخابات از چه کسی حمایت می کند.
4- یکی از مشکلات زیر پوستی شهر ما بحث های گاها زبانی و قومی می باشد که خوشبختانه حکیم ارد بزرگ محبوب همه زبان ها و اقوام شیروانی است و از این رو باعث همبستگی هر چه بیشتر شهرمان می شوند .
5- در طی چندین سال گذشته و بخصوص همین دوساله اخیر که حضور حکیم ارد بزرگ در شیروان پر رنگتر شده به همان نسبت جایگاه شیروان در سطح استان و کشور خیلی تغییر کرده است از همه مهمتر مردم و جوانان شیروان خیلی روحیه گرفته اند من با اینکه در مورد این چهره عزیز جایی حرف نمی زنم اما وقتی با بستگان و دوستان حرف می زنم می بینم حکیم عزیز عجیب جایگاهی در قلوب مردم شهرمان دارند.

تا اینجای بحث سعی کردم از چیزهایی خدمت شما عرض کنم که همه ما تقریبا با هم در موردش هم نظر هستیم. اما حالا می خواهم چند مورد دیگر در همین ارتباطات به شکل پیشنهاد و یا نظر شخصی عرض کنم :
حضور حکیم و فیلسوف جهانی شهرمان برای ما یک فرصت بی نظیر و تاریخی است که نمی شود به هیچ شکلی از آن غافل شد. اگر ما بتوانیم به شکلی درست و بقول جناب نبی زاده با منطق وعقلانیت و خرد جمعی با آن برخورد کنیم پیشنهاد من اینست که بهتر است جمعی از دوستداران حکیم عزیزمان ستادی در شهرمان تشکیل دهند مثلا اسمش را بگذاریم ((ستاد استقبال از افتخار جهانی شیروان)) و در آن بحث مکان اقامت حکیم که جای آن خیلی مهم است را مطرح کنند چون شان حکیم شهرمان، شان شیروان است. نمی شود که فردا از همه جای ایران بیایند شیروان و ببینند محل زندگی افتخار شیروان درست نیست آنوقت نمی گویند شیروانی ها چطور مردمی هستند که بزرگ شهرشان اینطوری زندگی می کند؟ مسلما در شهرمان خیلی از ثروتمندان و ملاکین دوست دارند میزبان افتخار شهرمان باشند . ستاد استقبال می تواند پتانسیل ها را بررسی و بهترین راهکار را انتخاب نماید دومین موردی که این ستاد می تواند انجام دهد برنامه ریزی برای نحوه دیدارهای مردم با حکیم عزیز است.
این پیشنهاد و نظر شخصی من بود که خدمت شما عرض کردم . امیدوارم روی پیشنهاد ستاد استقبال فکر کنید این ستاد می تواند در فرمانداری شیروان و یا در شورای شهر و یا در دفتر نماینده محترم و یا در میان فرهیختگان و افراد با نفوذ و معتمد شهرمان تشکیل شود .

پاسخ شیران شیروان:

خیلی ممنون از نظر بسیار جالب شما
شما به سفر شهریور امسال حکیم مهربانی به شیروان اشاره نکردید . حکیم به جز دو همایش فرهیختگان شهریور امسال هم شیروان بودند که عکس ها و فیلمهای آن سفر هم در شیران شیروان هست.
به عنوان کسی که چند سال است که پیگیر حضور حکیم بزرگ در شهرمان هستم به نظرم بهترین شخص برای ریاست ستاد استقبال از فیلسوف جهانی شهرمان آقای مهندس منوچهر نبی زاده هستند و ایشان از همه به حکیم عزیزمان نزدیکتر هستند آیا می دانستید فیلسوف جهانی شهرمان در سفرهایشان میهمان آقای مهندس نبی زاده بوده اند ؟
پس چه کسی مهمتر از آقای نبی زاده برای ریاست ستاد استقبال از حکیم ؟
از همشهریان محترم دعوت می کنم وارد این بحث شوند . متشکرم

[size=16]نویسنده : مدیر قبلی شیران شیروان[/size]

با سلام بعد از مدتها دوباره به وبلاگی که مدتها پیش رااندازی کردم برگشتم وبلاگی که و در اون میخواستم آرمان ها و آرزوهایم رو در مورد شهرم رو برآورده کنم.
همیشه از اینکه میدیدم همشهریانم چییزی برای غرور ندارند و هر وقت بحثی در جایی مظرح می شود احساس ضعف دارند تاسف میخوردم.

ایده های خوبی به ذهنم خطور کرد از شناسایی مشاهیر گرفته تا نامگذاری ها و سایر مقوله هایی که پیگیری میکردم .
اما یکجا متوجه یک جواهر خانوادگی شدم ، جواهری که همچون ثروتی عظیم برای شهرمان ناشناس در گوشه ای پنهان بود.

بله درست حدس زدید ارد بزرگ

ارد بزرگی که هر چقدر بیشتر درموردش جستجو میکردم بیشتر به عظمت شخصیتش پی میبردم .

ارد بزرگ را با تمام توان در شیران شیروان برای همشهریان معرفی کردم روزهای زیبا و زشت ، مخالفان ، مسئولین خیلی ها سنگ اندازی کردند .
عده ای کمی باز هم میگویم عده کمی با من بودند آنها انسانهای بسیار بزرگی بودند که اگر نبودند نمیتوانستم ارد بزرگ را معرفی کنم.

این وسط اما عده کثیر از جمله مسئولین منتظر بودند تا ببیننند به نفعشان است که از ارد حمایت کنند یا خیر .
مسئولینی که بیشتر به فکر میز وقدرت بودند تا حقیقیت.

والبته جمع کثیری از مردم که محتاطانه و میخواستند بینند که که باد به کدام جهت می وزد که حمایت کنند یا خیر .
عده ای هم که میخواستند که از طریق ایشان به نوایی برسند.

همه اینها را گفتم تا نظرم را در مورد آمدن ایشان به شیروان اعلام کنم.

شیروان شهریست که مردم آن مرامی کوفه ای دارند طرفدار حق و حقیقت وجود دارد ولی کم است ، دوستدار شیروان هست اما اندک است، و البته علت در خیلی از جاهاست بلطبع اکثر کسانی که هم اکنون در شیروان ساکن شده اند یا مسئولیتی دارند مهاجرین روستاها هستند و کمتر از 15 تا 20 سال ساکن شهر شده اند به همین خاطر درکی از علاقه به شهر و ارق به شیروان ندارند و اگر داشته باشند بیشتر به قوم و زبان خویش دارند.

به همین خاطر نباید روی توده مردم شیروان حساب کرد، جمعیتی هم که میبیند عکس میگیرند و جمع میشوند ارد بزرگ را ببینند فقط چیزی را شنیده اند، وقتی ببینند از این کلاه نمدی برایشان نیست پراکنده خوااهند شد.

به همین خاطر میگویم که ارد بزرگ نباید در این شهر س...ت داشته باشد . چرا که مطمئنم بعد از چند ماه که برای ملت وجود ایشان طبیعی و همیشگی شود شان و جایگاه ایشان از بین می رود و حتی مورد تمسخر قرار میگیرند .

نظر من نه از روی غرض ورزی بلکه از طرف کسی است که به محیط این شهر آگاهی کامل دارد و روانشناسی کاملی از توده مردم و فرهنگ اکثزیت آن دارد.

ارد بزرگ روزی به شیروان بیاید که محیط از لحاظ فرهنگی همچنین از نظر اکثریت به نفع ایشان باشد.
وگرنه حقیقت این جمله زیبا را به عینه مشاهده میکنند.
مردم شهری که همه میلنگند به کسی که راست راه میرود میخندند.

لینک شیران شیروان :
http://shiraneeshirvan.blogsky.com/1394/11/05/post-232
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
شادی 1993
کاربر فعال انجمن شماره یک شیروان
کاربر فعال  انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 21
محبوبیت : 494
روز تولد : 1993-09-04
آدرس پستي : خراسان شمالی ، شهرستان شيروان. خيابان امام رضا

پستعنوان: رد: بزرگ شیروان ، حکیم ارد بزرگ به شیروان می آیند آنهم برای همیشه !!!   الأحد يناير 31, 2016 6:48 pm

برای دیدن اسطوره محبوبمان لحظه شماری می کنیم
یاد تو
یاد مهتاب
یاد کوچه
دیشب از پنجره ذهن
گذشت
من مست از عطر عبورت
در پی تو با مهتاب
تا سحر سفر کردم
چشم ماه نگران مهتاب
شب
چشم به راه کوچه
و کوچه در انتظار گامهایت
گوش داده
به آوای ماه
همه روزه اینجا
همین بساط
نگاه مرا
به سقف آسمان می رساند ...

بزرگ شیروان ، حکیم ارد بزرگ به شیروان می آیند آنهم برای همیشه !!!
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1