برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است

الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
حکیم ارد بزرگ

«ای ارد بزرگ جاودانه
ای مظهر حکمت زمانه

همشهری خوب شیروانی
من مفتخرم بدین نشانه

آوازه شهر من بلند است
تا نام تو باشدش میانه

ایران به تو می بالد و اینک
گشتی تو به هر کجا فسانه

آوازه تو گذشته از مرز
رفته است به اوج بیکرانه

تو شهپر آسمان حکمت
باز آمده ای به آشیانه

پای تو و چشم دوستداران
ای لعبت شعر شاعرانه

با چشم جهانبین که تو داری
صد طعنه به چشم آهوانه

زد حلقه بپای عاشقانت
گیسوی فتاده روی شانه

ای نطق تو با زبان حکمت
شیوایی حرف دلبرانه

ای شیوه مهربانی تو
دلچسب تر از دو صد ترانه

مردم بطواف روی ماهت
گردند بدورت عاشقانه

محبوب قلوب عاشقانی
ای ارد بزرگ جاودانه»

شاعر : جناب آقای رضا بخشعلی زاده شیروان
1397/1/11

المواضيع الأخيرة
» هیچ آرمانی ، نباید انسانیت درون ما را نابود سازد. حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء أبريل 10, 2018 4:12 am من طرف اکرم غلامی

» سروده بسیار زیبای آقای رضا بخشعلی زاده در محضر حکیم ارد بزرگ + عکس و فیلم
الإثنين أبريل 02, 2018 12:55 am من طرف اکرم غلامی

» سخن و مهر پاک ، بر روان آدم پلید ، کارساز نیست. حکیم ارد بزرگ
السبت مارس 31, 2018 4:15 am من طرف اکرم غلامی

» هیچ زمستانی توان فسردن خون آدمهای فداکار و با شرف را ندارد. حکیم ارد بزرگ
السبت مارس 31, 2018 4:14 am من طرف اکرم غلامی

» آیا سخن گفتن از "آزادی" و "انسانیت" در این سرزمین جرم است ؟
الأربعاء ديسمبر 20, 2017 12:11 pm من طرف ترگل بهادران

» انسانیت در کلام بزرگترین فیلسوف جهان
الخميس ديسمبر 07, 2017 6:58 am من طرف امین قاسمی

» Wall of Kindness قوانین "دیوار مهربانی" از زبان حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء نوفمبر 21, 2017 5:35 am من طرف اکرم غلامی

» بزرگترین فیلسوف جهان و سخنان بسیار زیبایش
الأحد نوفمبر 12, 2017 6:20 am من طرف اکرم غلامی

» شعری از هاتف اصفهانی
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:56 am من طرف اکرم غلامی

» بابا افضل کاشانی کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:27 am من طرف اکرم غلامی

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5881 في 1121 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 762

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 424

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 240

شاطر | 

به عشق حکیم ارد بزرگ از مشهد به گلیل شیروان آمدیم

نويسندهپيام
akharinpanah
عضو رسمی انجمن شماره یک شیروان
عضو رسمی انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 279
محبوبیت : 308
روز تولد : 1996-02-03

پستعنوان: به عشق حکیم ارد بزرگ از مشهد به گلیل شیروان آمدیم   الأحد أغسطس 02, 2015 1:02 am

صبوری می نویسد :
سلام به مردم میهمان نواز شیروان
یک معلم از ناحیه چهار آموزش و پرورش مشهد هستم که در مقطع ابتدایی انجام وظیفه می کنم روز سه شنبه 5 خرداد یکی از همکارانم تماس گرفت و خبر داد حکیم ارد بزرگ تشریف می آورند شیروان . قرار گذاشتیم تحقیق کنیم ببینیم آیا حکیم از مسیر مشهد عازم شیروان هستند یا که خیر . و اگر اینطور هست از فرودگاه تا شهر شیروان همراهیشان کنیم و از اندیشه متعالیشان کسب فیض نماییم پس از تحقیق و جستجو در اینترنت فهمیدم متاسفانه حکیم یک روز پیش از برگزاری همایش به شیروان می آیند . و امکان همراهی ما وجود ندارد برای همین تصمیم گرفتیم خودمان صبح زود از مشهد به سمت شیروان حرکت کنیم . اینجانب به اتفاق سه دوست و همکار دیگر که همگی از عاشقان و مریدان اندیشه های فیلسوف کشورمان حکیم ارد بزرگ هستند ساعت 6 صبح عازم شهر شما ، شیروان شدیم . در بین راه پیوسته درباره نظریات و افکار حکیم بحث می کردیم که البته نمی توان شرح آن را نوشت چون می ترسم نوشته ام آزار دهنده و خسته کننده باشد من معتقد بودم رکن اندیشه حکیم ارد بزرگ بر مهربانی به دیگر انسانهاست ، دو دوست دیگر بر شادی تاکید می کردند و یک دوست دیگر می گفت آزادی مهمترین بخش کتاب سرخ حکیم است . پس از کلی سئوال از مزدم بین راه ، توانستیم راه گلیل را پیدا کنیم البته چند باری هم یکی دو کیلومتری راه را اشتباه رفتیم که خوشبختانه زود فهمیدیم و توانستیم باز به مسیر اصلی برگردیم ساعت 11 و نیم بود که به محل همایش رسیدیم خدا را شکر که حکیم هنوز سخنرانی نکرده بودند . و ما توانستیم شاهد سخنرانی حکیم باشیم . سیمای با صفا و پر مهر حکیم ارد بزرگ ناخودآگاه چهره حکیم فردوسی پاکزاد و حکیم خیام نیشابوری را در ذهنم تداعی کرد .

با این که صحبتهای حکیم از فلسفه و حکمت نبود اما شروع صحبتشان با تجلیل از آزادی و آزادگی بود و ارزش وطن ، خیلی دنبال متن سخنرانی حکیم در گلیل بودم و این شد که وبلاگ با صفای شما را پیدا کردم . آنروز با سخنرانی حکیم ما چهار نفر هم عاشق شهر شما شدیم و پس از پایان مراسم و برگشتن به شیروان سراغ تپه باستانی ارگ را گرفتیم و شیرکوه را که برایمان عجیب بود برخی از مردم با این اسامی چندان آشنا نبودند و نمی توانستند مسیر را به ما نشان دهند اما خوشبختانه ما هر دو اثر باستانی و طبیعی شهر شما را دیدیم و عکس گرفتیم . اگر سخنان حکیم ارد بزرگ نبود شاید ما تا آخر عمرمان هم پی به وجود چنین موارد با ارزشی در شیروان نمی بردیم . برایمان جالب بود ما چند سخنرانی آن روز دیدیم اما تنها کسی که از این پتانسیلهای بلقوه شیروان سخن گفت همان سخنان کوتاه حکیم ارد بزرگ بود .

چون حکیم در سخنانشان فرمودند شیروان بهترین شهر برای پایتختی ایران است ما هم حسابی چند روز است در مورد شهر شما بررسی می کنیم جمعه هفته آینده هم با دوستان جلسه ایی در این مورد داریم من خودم هر چه بیشتر در مورد شهر شما دشت شیروان ، آب شیروان ، کشاورزی شیروان و همین طور به لحاظ سوق الجیشی بررسی کردم دیدم شیروان بهترین موقعیت را برای این امر داراست و شما شیروانی ها باید کمیته ایی در این باره ایجاد کنید و یک سمینار با همین موضوع برگزار کنید باید کاری کنید که همه مسئولین در تهران متوجه این پیشنهاد بشوند . به نظر من حتی اگر این پیشنهاد مورد قبول هم قرار نگیرد اما همه از این پس به شیروان به عنوان یک کلان شهر بلقوه فرهنگی و باستانی نگاه می کنند . و این می تواند در رشد و توسعه شیروان بسیار کمک کند .
چیزی که من با تحقیقاتم در مورد شیروان به آن رسیدم و بر فرض در همین نوشته شما در مورد خبرنگاران ضعیف شیروان خواندم، عدم داشتن اعتماد به نفس بزرگترین مشکل شهر شماست . کاش از حکیم ارد بزرگ دعوت می کردید با همین موضوع : (((شیروان بهترین گزینه برای پایتختی ایران))) سخنرانی کنند . آنوقت کمیته های تخصصی در این باره ابراز نظر می کردند و در نهایت یک موج خبری ایجاد می نمودید آنوقت دیگر مهاجرت از شهر شما برعکس می شد و می شد شهر مهاجر پذیر . و امکانات هم خود به خود به طرف شهر شما هجوم می آورد . من به عنوان یک فرهنگی با حرف های دلسوزانه خانم حمیرا ستارزاده موافقم اما با گریه کردن موافق نیستم . باید یا همین خبرنگارانتان را درست آموزش دهید و یا نسلی نو از خبرنگاران را به کار بگیرید . ما فارغ التحصیل ادبیات فارسی کم نداریم مسئولین می توانند آنها را به رسانه ها معرفی کنند و مصاحبه ها و کارهای خبری را به تیم های تازه بسپارند .
خدا را شکر که با سفر حکیم ما هم توانستیم با شهر زیبا و منحصر به فرد شما آشنا بشویم .
در وبلاگ شما خواندم حکیم ارد بزرگ در نزدیک تپه باستانی و ارگ شیروان بزرگ شده اند پیشنهاد می کنم همه آنها را موزه کنید مگر برای دکتر حسابی در خیابان فرشته تهران موزه درست نکرده اند یا برای جلال آل احمد . خانه های آنها الان موزه هست . شیروان باید یک برنامه درست برای گردشگری داشته باشد تا مثل ما آدمها سرگردان نشوند .
به امید رشد و توسعه روز افزون شهر شیروان

مقالات مرتبط :
خبرنگاران و روزنامه نگاران نالایق شهر شیروان
خانه اجدادی حکیم بزرگ شیروان

محمدرضا می نویسد :
صحبت جالبی بود .و این نکته که گفتید (عدم داشتن اعتماد به نفس بزرگترین مشکل شهر شماست) !!!!!!
وقتی وارد شیروان میشین از این چهره ها زیادمیبینین !!!!!
شاید خواست خدا بوده که در این فضای ناباوری ها حکیم ارد بزرگ پا به عرصه گذاشتند.

دانشجو می نویسد :
درود بر شما هم وطن عزیز، من را به فکر فرو بردید، راستش من تا حالا تعریف شهرمو از زبون کسی نشنیدم، خود اینها میتونه باعث نبود اعتماد بنفس بشه، متاسفانه خودمون که به فکر خودمون نیستیم، از طرف شهرهای اطرافمون هم تبلیغات منفی واسمون میشه.
از شما بسیار ممنون هستم بابت نظر زیبایتان، فکر کنم این نظرتون رو تک تک همشهریان تاثیر مثبتی میذاره.

مهدی می نویسد :
آاااااااااااااافرین به آقای صبوری با نظرات قشنگشون
به نظر من بایستی انجمنی به نام انجمن حکیم ارد بزرگ و شیروان بزرگ بوجود بیاد که اعضا در آن پیگیر این ایده ها و به نتیجه رسیدن آن باشد، و نماینده ما مردم شیروان آقای دکتر عزیزی فکر میکنم میتونن این انجمن رو حمایت و کمک کنند.

برچسب‌ها: حکیم ارد بزرگ، همایش فرهیختگان در شیروان، دومین همایش فرهیختگان در شیروان، حمیرا ستارزاده، پایتختی شیروان، پایتخت شیروان، پیشنهاد حکیم ارد بزرگ، موزه حکیم ارد بزرگ در شیروان، شیروان کلان شهر فرهنگی، انجمن فرهیختگان شیروان

نویسنده : فیصل

آقای صبوری چه زیبا از چالش های شهر شیروان نوشته اند .
و نظرات همن جالب بودند . اگر پیشنهادات حکیم ارد بزرگ
را مسؤلین شیروان بتوانند کمی عملی کنند! وضع ما مردم شیروان خیلی بهتر میشود . و شهرمان ترقی پیدا میکند .

پاسخ شیران شیروان:
متشکرم از نظرتون آقا فیصل

نویسنده : جلال

من دقیقا همون روز خبردار شدم وگرنه برای دیدن حکیم از رشت تا قله قافم میومدم .

پاسخ شیران شیروان:
واقعا روز به یاد ماندنی بود
جاتون خالی
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي

به عشق حکیم ارد بزرگ از مشهد به گلیل شیروان آمدیم
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1