برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است
الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
حکیم ارد بزرگ
المواضيع الأخيرة
» آیا سخن گفتن از "آزادی" و "انسانیت" در این سرزمین جرم است ؟
الأربعاء ديسمبر 20, 2017 12:11 pm من طرف ترگل بهادران

» انسانیت در کلام بزرگترین فیلسوف جهان
الخميس ديسمبر 07, 2017 6:58 am من طرف امین قاسمی

» Wall of Kindness قوانین "دیوار مهربانی" از زبان حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء نوفمبر 21, 2017 5:35 am من طرف اکرم غلامی

» بزرگترین فیلسوف جهان و سخنان بسیار زیبایش
الأحد نوفمبر 12, 2017 6:20 am من طرف اکرم غلامی

» شعری از هاتف اصفهانی
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:56 am من طرف اکرم غلامی

» بابا افضل کاشانی کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:27 am من طرف اکرم غلامی

» مسعود سعد سلمان کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:17 am من طرف اکرم غلامی

» ملک الشعرای بهار کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:11 am من طرف اکرم غلامی

» عکس نوشته از سخنان گرانبهای فیلسوف حکیم ارد بزرگ
الأحد نوفمبر 12, 2017 4:24 am من طرف اکرم غلامی

» رونمایی از کوچک‌ترین حافظه فلش دنیا
السبت ديسمبر 31, 2016 11:17 am من طرف مصطفی گلیانی

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5877 في 1121 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 758

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 424

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 240

شاطر | 

اسماعیل حسین پور ، بهترین شخص برای نمایندگی مجلس از شهر ما است.

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
شراره شیروانیان
مدیربخش گفتگوی آزاد انجمن شیروان
مدیربخش گفتگوی آزاد انجمن شیروان

تعداد پستها : 285
محبوبیت : 1142

پستعنوان: اسماعیل حسین پور ، بهترین شخص برای نمایندگی مجلس از شهر ما است.   الأحد يوليو 05, 2015 5:41 pm

حال که دوستان انجمن شیروان در مورد کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی که اسفند ماه 1394 برگزار می شود بحث را آغاز کرده اند به نظرم باید یک شخصیت محبوب و در عین حال شجاع و همراه با مردم یاد کنیم .
استاد اسماعیل حسین پور عضو فعلی شورای شهر شیروان به نظرم بهترین شخص برای نمایندگی مردم شهرمان در مجلس شورای اسلامی است او در طی سالهایی که در شورای شهر بوده نشان داده همیشه همراه مردم است غرور ندارد به رای همه احترام می گذارد و از همه مهم تر از دوستداران فیلسوف بزرگ شهرمان حکیم ارد بزرگ است و پیگیر نامگذاری خیابانی در شیروان به نام حکیم ارد بزرگ بوده که متاسفانه با کارشکنی برخی دیگر از اعضای شورای شهر به تحقق نرسیده است .
دوستان این تایپیک را ایجاد کردم تا با هم از استاد اسماعیل حسین پور دعوت کنیم تا در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند .

نوشته ی از استاد اسماعیل حسین پور : نوشته است:
او را با اندیشه های بلند و حکیمانه اش می شناسیم، با جمله هایی که گاه چون صخره سترگت می دارند، چون کبوتر بال پروازَت می دهند، چون چشمه روانت می کنند، چون آسمان بی مرزَت می کنند، چون سرو بالابلندت می کنند. او خالق ایده ی قاره ی کهن است، پدیدآرنده ی کهکشان اندیشه ها. جمله های حکیمانه و فیلسوفانه اش در«کتاب سرخ» او را مرزنوَرد کرده است.

سالها بود نام حکیم و فیلسوف بزرگ ، اُرُد بزرگ را شنیده بودیم، نادیده شیفته اش شده بودیم، با واژه هایش زیسته بودیم و بر سر هر جمله اش خیمه ای افراشته بودیم، بی آنکه بدانیم او تبارش به دیار ما می رسد، به شهر ما، به شیروان. بی آنکه بدانیم نامش«مجتبی شرکاء» است.

او را در بیرون مرزها، در تاجیکستان و افغانستان و پاکستان بیش از ما شیروانی ها می شناسند، اروپائیان نیز شکوه کلام او را با ترجمه ی آثارش به تماشا می نشینند. او چون سید جمال الدین اسدآبادی عزیز دل همه است، وطنش را ، دیارش را، مردمانش را عاشق است، از کلامش پاکی و مهر می تراود. پاک زیستی و نیک خویی و راستی و داد را چون جان عزیز می دارد و بر این عهد های دیرین پای می فشارد و جوانان را به این خیر و خوبی ها فرا می خواند. به خاطر این روح بزرگ و بلند است که شهید راه عزت افغانستان، احمد شاه مسعود درباره اش می گوید: «من و اُرد [حکیم ارد بزرگ ایرانی] زاده یک سرزمین بزرگ هستیم.» او با افکار بلندش در ایران و خارج از این کهن بوم و بر عزیز دل ها شده است. واژه هایش همه روح  زلال آزادگی و زندگی اند، قامت بلند غیرت و وطن دوستی اند. بیهوده نیست احمد شاه مسعود چند ماه پیش از کشته شدنش می گوید : «هنگامی که نوشته های اُرد دانا را می خوانم می بینم آرزو هایم را نوشته است. »

بی نظیر بوتو با تأثرپذیری از اقبال لاهوری و این بزرگمرد می گوید:« ما با کشورهای منطقه و بخصوص ایران ، اساطیر ، فرهنگ و تاریخی مشترک داریم من هم همانند بزرگانی نظیر "اقبال لاهوری" و "ارد بزرگ" تمایل دارم کشورهای ما بر اساس فرهنگ و ریشه های مشترک هر روز بیشتر از پیش به هم نزدیک شوند.»

حکیم اُرُد بزرگ پس از 35 سال که از این شهر کوچیده است امروز میهمان خانه پرشکوفه اش شیروان بود، او سخنران همایش فرهیختگان شیروان بود. نامش که برده شد سالن را شوری شیرین گرفت؛ شیروانیان امروز فرزند عزیز خویش را در خانه ی اجدادی اش عزیز داشتند، گویی یک خواب بود، یک رؤیا؛ همه چشم شده بودند و خیره در لبخند و مهر و کلام این مرد بودند.

او ساده و صمیمی سخن می گفت. اُرُد بزرگ را خیلی ها برای اولین بار می دیدند، خیلی ها نمی دانستند او شیروانی است، نمی دانستند او فرزند این خاک است، فرزند این کوچه های پر خاطره، فرزند این حصارها و برج و باروهای فروریخته که هنوز شکوه باستانی اش را در میان غبار زمانه گم نکرده است.

کاش نام این بزرگان را بچه های دبستانی ما در کتاب های درسی می خواندند! کاش این خردورزان اندیشمند را بیشتر از این می شناختیم و می شناساندیم تا فرزندان فردایمان باور کنند که دیارشان خاستگاه چنین بلنداندیشانی است. با خود می گویم :
یک کوچه
یک خیابان کم است
باید نامت را بر دروازه ی شهرمان بزرگ بنویسیم و بگوییم:
به شیروان، شهر نماز، شهر شهیدان ، شهر سعدالدین تفتازانی و حکیم اُرُد بزرگ خوش آمدید.
المرفقات
hiva50.jpg
دعوت از استاد اسماعیل حسین پور برای شرکت در انتخابات مجلس
لا تتوفر على صلاحيات كافية لتحميل هذه المرفقات.
(63 Ko) عدد مرات التنزيل 0
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
راستگو
مهمان

پستعنوان: رد: اسماعیل حسین پور ، بهترین شخص برای نمایندگی مجلس از شهر ما است.   الخميس يوليو 09, 2015 2:36 pm

استاد حسین پور از هر جهت مناسب نمایندگی مجلس شورای اسلامی است cheers I love you
اکرم غلامی
ژنرال انجمن شماره یک شیروان
ژنرال انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 758
محبوبیت : 1861
روز تولد : 1982-06-24
آدرس پستي : زادگاه اجداد حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران) و بزرگ شیروان

پستعنوان: رد: اسماعیل حسین پور ، بهترین شخص برای نمایندگی مجلس از شهر ما است.   الإثنين يناير 11, 2016 1:48 pm

حیف شد که آقای حسین پور در این انتخابات شرکت نکردند.

انسان باش و بمان ... که جهان میزبان و شاد از وجود توست. حکیم ارد بزرگ

سنندج، شهر سنندج، شهرستان سنندج، استان کردستان سنندج، مرکز استان کردستان سنندج، حکیم ارد بزرگ، حکیم ارد بزرگ سنندج، شیروان، دره شاه جهان، بزرگترین آرزوی اُرُد چیست ؟

به یاد بیاوریم که انسانیم و انسانیت ، مهمترین چیزی است که از ما انتظار می رود. حکیم ارد بزرگ
خواندن مشخصات فردي

اسماعیل حسین پور ، بهترین شخص برای نمایندگی مجلس از شهر ما است.
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1