برای شیروان و برای افتخارش حکیم ارد بزرگ Shirvan

این انجمن قدیمی ترین کلوپ مجازی جوانان شهر شیروان با 900 نفر عضو می باشد، کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است . نام انجمن خود را به افتخار فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ گذاشتیم ((بزرگ شیروان)). استفاده از مطالب این انجمن با ذکر منبع بلا اشکال است

الرئيسيةمكتبة الصورجستجوگروههاي کاربرانثبت نامورود
به انجمن شهرستان شیروان ، شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف جهان "حکیم اُرُد بزرگ" خوش آمدید . .... اینجا انجمن شیروان است قدیمی ترین تالار گفتمان خراسان شمالی با 900 نفر عضو رسمی . .... برای دانلود کتاب ها و باز شدن لینک های موجود در انجمن باید ثبت نام کنید .
ویژه
حکیم ارد بزرگ

«ای ارد بزرگ جاودانه
ای مظهر حکمت زمانه

همشهری خوب شیروانی
من مفتخرم بدین نشانه

آوازه شهر من بلند است
تا نام تو باشدش میانه

ایران به تو می بالد و اینک
گشتی تو به هر کجا فسانه

آوازه تو گذشته از مرز
رفته است به اوج بیکرانه

تو شهپر آسمان حکمت
باز آمده ای به آشیانه

پای تو و چشم دوستداران
ای لعبت شعر شاعرانه

با چشم جهانبین که تو داری
صد طعنه به چشم آهوانه

زد حلقه بپای عاشقانت
گیسوی فتاده روی شانه

ای نطق تو با زبان حکمت
شیوایی حرف دلبرانه

ای شیوه مهربانی تو
دلچسب تر از دو صد ترانه

مردم بطواف روی ماهت
گردند بدورت عاشقانه

محبوب قلوب عاشقانی
ای ارد بزرگ جاودانه»

شاعر : جناب آقای رضا بخشعلی زاده شیروان
1397/1/11

المواضيع الأخيرة
» هیچ آرمانی ، نباید انسانیت درون ما را نابود سازد. حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء أبريل 10, 2018 4:12 am من طرف اکرم غلامی

» سروده بسیار زیبای آقای رضا بخشعلی زاده در محضر حکیم ارد بزرگ + عکس و فیلم
الإثنين أبريل 02, 2018 12:55 am من طرف اکرم غلامی

» سخن و مهر پاک ، بر روان آدم پلید ، کارساز نیست. حکیم ارد بزرگ
السبت مارس 31, 2018 4:15 am من طرف اکرم غلامی

» هیچ زمستانی توان فسردن خون آدمهای فداکار و با شرف را ندارد. حکیم ارد بزرگ
السبت مارس 31, 2018 4:14 am من طرف اکرم غلامی

» آیا سخن گفتن از "آزادی" و "انسانیت" در این سرزمین جرم است ؟
الأربعاء ديسمبر 20, 2017 12:11 pm من طرف ترگل بهادران

» انسانیت در کلام بزرگترین فیلسوف جهان
الخميس ديسمبر 07, 2017 6:58 am من طرف امین قاسمی

» Wall of Kindness قوانین "دیوار مهربانی" از زبان حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء نوفمبر 21, 2017 5:35 am من طرف اکرم غلامی

» بزرگترین فیلسوف جهان و سخنان بسیار زیبایش
الأحد نوفمبر 12, 2017 6:20 am من طرف اکرم غلامی

» شعری از هاتف اصفهانی
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:56 am من طرف اکرم غلامی

» بابا افضل کاشانی کیست ؟
الأحد نوفمبر 12, 2017 5:27 am من طرف اکرم غلامی

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 909
جديدترين کاربر ثبت نام شده: شادی 1993

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 5881 في 1121 موضوع
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
اکرم غلامی - 762

مصطفی گلیانی - 492

سمندر رضایی - 424

سهیل رحمانی - 355

Mahya - 347

shima niazi - 316

شراره شیروانیان - 285

akharinpanah - 279

امین قاسمی - 274

ترگل بهادران - 240

شاطر | 

حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .

نويسندهپيام
mina
کاربر رسمی انجمن شماره یک شیروان
کاربر رسمی انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 162
محبوبیت : 302

پستعنوان: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الجمعة يونيو 19, 2015 5:40 pm

آخرین پست شیران شیروان قبل از پاک شدن آن !

از همه دوستانی که با پیام های پر محبت خود خواستار ادامه فعالیت شیران شیروان شدند متشکرم
اما همشهریان عزیزم ، زمانی می توان به یک کار ادامه داد که ما با کسانی در ارکان قدرت شیروان مواجه باشیم که گوشی برای شنیدن و چشمی برای دیدن حقایق داشته باشند آنگاه که به قول دوستمان بردیا حسادت ها حکمرانی می کنند دیگر وقت گذاشتن بی فایده است . از همه کسانی که در این مدت همراه بودند متشکرم آخرین پیامهایی که در ظرف 24 ساعت گذشته دریافت نمودم و بحث انجمن شیروان و خواسته های فعالان مجازی را تقدیم شما می کنم .
ساعت 16 امروز ، چراغ شیران شیروان برای همیشه خاموش می شود .
از همه شما متشکرم 

بخش نظرات شیران شیروان :

شیما نیازی می نویسد :
ماهک جان امیدوارم انتقادهای ما باعث نشده باشد که این تصمیم رو گرفتی
بهرحال روزی 6 هزار نفر خواننده داره وبلاگت و پر مخاطب ترین وبلاگ استان ما هستی حیفه
ما الان ده ساله داریم همین درخواست ها رو از مدیران می کنیم و هیچکدام در هیچ دوره ایی کمترین توجه ایی به پیشنهادات ما نکردند اما ما باز هم ایستادیم با این که 10 با انجمن را مسدود کردند اما باز هم حرف خودمون رو زدیم . امیدوارم در تصمیم ات تجدید نظر کنی ، امروز در انجمن شیروان با دیگر اعضا به یک جمع بندی رسیدیم که تقدیم می شود :

- انجمن شیروان با بیش از 900 عضو همیشه در جهت رشد فرهنگی شهرمان شیروان تلاش کرده و بعد از این نیز خواهد کرد
بزرگترین جامعه مجازی شهر شیروان از نماینده فعلی مجلس و اعضای شورای شهر شیروان می خواهد به نظرات ما توجه مبذول دارند .
شهر ما رشد نخواهد نمود مگر با احساس خود باوری و داشتن روحیه و انگیزه توانا شدن و از این روست که باید به توانمندی های شهر خود ببالیم و آن را به همگان اعلام کنیم . شیروان سرزمین اجدادی بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران است چرا از این پتانسیل مهم تا کنون غفلت شده است . چرا با ارج نهادن به مقام حکیم جهانی شیروان ، برای نسل امروز الگویی مناسب ، برای جهت رشد و پیشرفت معرفی نمی کنیم .

انجمن شیروان پیشنهاد می کند موارد زیر انجام شود :

1- در دو ورودی شیروان تابلویی با این مضمون نصب نمایید : به شهر شیروان ، شهر بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران ((حکیم ارد بزرگ)) ، خوش آمدید .
2- خیابانی را به نام "حکیم ارد بزرگ" نامگذاری نمایید .
3- مجسمه ایی از حکیم ارد بزرگ ساخته و در یکی از میادین شهرمان نصب نمایید .
4- شرایط دیدار مردم شیروان با حکیم بزرگ شهرشان و سخنرانی ایشان در شیروان فراهم نمایید .
5- روز "دوستی شیروان و پنجشیر" در 18 شهریور (روز شهادت احمد شاه مسعود دوست حکیم ارد بزرگ) گرامی داشته شود و جلسه ایی در یکی از دانشگاه های شیروان در این رابطه برگزار شود.
6- روز گرامیداشت "حکیم ارد بزرگ و علامه اقبال لاهوری" در 6 دیماه (روز شهادت بینظیر بوتو که به اندیشه های حکیم ارد بزرگ باور داشت) گرامی داشته شود و جلسه ایی در یکی از دانشگاه های شیروان در این رابطه برگزار شود.

صد البته صدها و بلکه هزاران راه دیگر برای بزرگداشت حکیم در شیروان همانند ایجاد موزه حکیم ارد بزرگ ، کتاب هایی در مورد اندیشه های حکیم ، پوستر و .... انجمن شیروان آماده است بدون کوچکترین چشمداشتی ، در این رابطه هر کمکی که بتواند در زمینه اطلاع رسانی و انعکاس عمومی برای آگاهی افکار عمومی از برنامه های تجلیل از حکیم به مدیران شهرمان شیروان داشته باشد انجام دهد .

انجمن شیروان
راه ارتباطی با ما :
http://shirvan4.lifeme.net/contact
http://shirvan4.lifeme.net/

پاسخ شیران شیروان :
برای شما و همه اعضای انجمن شیروان آرزوی موفقیت میکنم
متشکرم که در این مدت همراهیم کردین
برآورده شدن 6 خواسته ای که نوشتید آرزوی قلبی منم هست و این رو هم در شیران شیروان گفتم و هم خصوصی برای نزدیکان نماینده محترم فرستادم . اما گویا تاریخ مصرف شیران شیروان تموم شده برای همین بهتره دیگه من نباشم .
بازم متشکرم از شما

مانا می نویسد :
مدیر محترم شیران شیروان متاسفانه در جامعه ما بیشتر از اینکه کسی بخواهد جهت کارهای عملی گام بردارد نظرمیدهند و نظریه پردازی می کنند اما شما امدید در عرصه توسعه و شناساندن شیروان وشیروانیها گام های اساسی برداشتید
فقط پیشنهاد می کنم از بحث های روزمره بخصوص سیاسی کاری ها فاصله گرفته و با همان انرژی به اینده و برنامه های خوبتان ادامه دهید که شیروان امروز به جوانان فعالی چون شما بیشتر احتیاج دارد تا افراد همیشه منتقد .

سمانه رحمتی می نویسد :
کسی که نماینده است پول و قدرت دارد جایگاه دارد می تواند عمل کند نه آن وبلاگ نویس جوانی که فقیر است و از دست همین قدرتمندان جرات ندارد حتی نام واقعی اش را بگوید مانا خانم و یا آقا - چقدر سفسطه . بعد شما می گویید اینها فقط نظر می دهند ! خدا پدر اینها را بیامرزد که حداقل نظر می دهند نماینده ما با آن یال و کوپال که نظر هم نمی دهد کاری هم نمی کند . از وبلاگ نویسان توقع کار اجرایی دارید ؟
ما هم توقع نداریم نماینده ایی که وقتش را با دیدن رقص عشایر پر می کند از فلسفه و حکمت چیزی بفهمد .
گویا شیروان را خورده اید و یه آبم روش ، حالا به ما ایراد هم می گیرید . همین ماهک و شیران شیروان شما را در اینترنت معرفی کرد هر جا عکس و اسم شما هست از وجود همین وبلاگ نویسان هست . حالا ما شدیم حراف و شما طلبکار .
واقعا به قول سهراب سپهری : من قطاری دیدم که سیاست میبرد؛ و چه خالی می رفت .
شما دارو دسته عزیزی را که دیدم فهمیدم استاد (( اسماعیل حسین پور )) چه انسان شریفی است نه بخاطر اینکه مثل من کرد است تنها به این خاطر که درباره حکیم ارد بزرگ هم مقاله نوشته هم در شورای فرهنگ عمومی شهر از حکیم ارد بزرگ گفته و درخواست نامگذاری کرده و هم در شورای شهر شیروان همیشه مدافع حکیم بوده هم گفته اگر همه خیابانهای شیروان نامشان حکیم ارد بزرگ شود باز هم کم است . این انسان والا همیشه تنها بوده در بین کسانی که در مصدر کار بوده اند واقعا ایشان کجا و شما کجا ؟
اگر استاد اسماعیل حسین پور امروز نماینده شیروان بود دهها برابر این شش خواسته جوانان شیروان در جهت بزرگداشت حکیم ارد بزرگ انجام می داد .
به امید روزی که حسین پورها نماینده شهر شیروان شوند .

بردیا می نویسد :
متاسفانه مردم ما بیشتر قرق در حسادت بازی ها هستند و این حسادت به علم یا موقعیت و یا ثروت و ... را میبینیم .
حکیم ارد بزرگ فرد خاصی است . و یک شخصیت منحصر به فرد ایرانی و جهانی دارد.
و ایشان نامشان در تاریخ میماند .
ماهک عزیز از شما خواهشمندم این وب را حفظ و ادامه دهید بخاطر خوانندگان شیران شیروان .

سوسن می نویسد :
منم باهت موافقم آقا بردیا . شاید همین حسادت های پنهان به حکیم شهرمون هست که خیلیا دوست ندارن حکیممون رو در شهر خودمون داشته باشیم

پاسخ شیران شیروان :
صد افسوس

هدی می نویسد :
سلام ماهک جان
عزیزم درست میشه اینقدر غصه نخور .
گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی
همه چی با صبر و تلاش درست میشه.

پاسخ شیران شیروان :
سلام هدی جان
ممنونم از دلگرمیت

حمیده می نویسد :
ما دوست داریم شیران شیروان به روز بشه

نیایش می نویسد :
از مسئولین همایش فرهیختگان من هم خیلی گلایه دارم و قتی فهمید م حکیم تشریف میآورند همایش ا ز برادرم که صافکار اتومبیل هست کلی خواهش کردم ت ا منو بیاورند به گلیل . آنجا می خواستم یک دست خط از حکیم بگیرم یک نصیحت که تا آخر عمر انرو نگه دارم
اما آخر همایش حکیم نیستند اینقدر گریه کردم که برادرم هم خیلی نارا حت شد از این کسانی ک ه از حکیم دعوت می کنند عاجزانه خواهش می کنم در پایان همایشهاشون بزار ن مردم بتونن چند د قیقه ایی حکیم محبوبشون رو ببینند من از اون روز ا فسرده شدم

پاسخ شیران شیروان :
عزیزم ناراحت نباش
من هم مثل خودت حکیم رو از دور دیدم
گویا به خاطر جمعیت زیاد مجبور میشن حکیم رو زودتر از مراسم خارج کنند
شما هم دیگه ناراحت نباش حکیم حتما بازم تشریف میارن ، انشالله از نزدیک می بینیشون
پنج‌شنبه 28 خرداد‌ماه سال 1394 ساعت 01:44 ب.ظ

ایلیا می نویسد :
شیران شیروان سلام . شهر ما همان طور می شود که ما می خواهیم پس اصلا نباید عجله کرد بگذارید آدمها خودشون رو نشون بدهند یک قاعده هست و اونم اینکه هیچوقت خورشید وجود بزرگان حتی پس از مرگشون خاموش شدنی نیست شما ببینید مگر کسی که اجازه نداد حافظ یا فردوسی در میان قبرستان عمومی دفن بشوند الان کجا هستند ؟ فردوسی و خیام اما آرامگاهشون مثل یه نگین مورد علاقه مردم هستند .
الان هم در شهر ما عده ایی که فکر می کنند خیلی می فهمند مانع می شوند عده ایی هم متوهم شده اند و فکر می کنند خودشان از حکیم جهانی شهر ما بالاتر هستند این دو بخش امروز همراه هم هستند بگذارید مدتی بگذرد همه چیز درست می شود مردم شیروان به وقتش کار خودشان را می کنند .
با این که شما عذرخواهی کردید و دوستان به شما انتقاد کرده اند اما شما توانسته اید وبلاگی که در هر روز 20 خواننده داشت را به 6 هزار نفر برسانید این خودش موفقیت بزرگی است پس خواسته های همگانی را همچنان مطرح کنید و نگران انجام شدن و یا نشدن آنهم نباشید .

مهدی می نویسد :
ماهک خانوم شما چقدر روحیه ات حساسه!!!!!!
در ادارات ما همه چی در یک پرسه بلند مدت انجام میشه این پیشنهادات شما هم همینطور !!!!!
انشاله درست میشه .

پاسخ شیران شیروان :
مرسی آقا مهدی

دیگه اینقدر از همه طرف حرف شنیدم و باز ادامه دادم اما امروز خیلی خسته ام دلم نمی خواد آقای نماینده محترم و دوستانشان از شیران شیروان و خواسته های به حق نسل من آزرده بشن . نمی دونستم اگر دو تا خواهش اداری ساده داشته باشیم برای تکریم حکیم بزرگ شهرمان ، نتیجه اش میشه بایکوت شدن . باشه ماهک هم شیران شیروان رو پاک می کنه و میره سراغ فعالیت های شخصی خودش این نصیحت رو آقای بجنوردی بارها به من کرده بود که در شیروان فعالیت اینگونه جواب نمیده و من نادیده گرفتم . امروز ارزش کار فرهنگی در شهرمان دستم امد .

آخرین سنگر سکوته
حق ما گرفتنی نیست

آسمونشم بگیرید
این پرنده مردنی نیست

..... دوستت داریم بزرگ شیروان

جلیل می نویسد :
در نا امیدی بسی امید است پایان شبه سیه سفید است
ماهک عزیز غمگین و ناامید نباش .
شما سعی خودت رو کردی، این مهمه !!! مثل خیلی ها که بی تفاوتن ، نبودی.. .

پاسخ شیران شیروان :
خیلی ممنونم آقا جلیل و متشکرم
جمعه 29 خرداد‌ماه سال 1394 ساعت 12:58 ق.ظ

نوشین می نویسد :
سلام ماهک جون .
همه چی رو سخت نگیر . به نظر من هفته ای یه بار وبت رو بروز کنی بسه . کمی به کارهای خودت برس . بایستی صبر کنی تا ببینی این پیشنهاداتت رو بلاخره کیا عملی میکنن. در مورد همون ها هم مطلب بزار . چون آمار بازدید کنندگان نتت چندین هزار نفره . همه هم از اون اشخاص اطلاع رسانی میشن .
جمعه 29 خرداد‌ماه سال 1394 ساعت 10:38 ق.ظ

سید رسول می نویسد :
سلام به همه برادران و خواهران دنیای مجازی شیروان
سرکار خانم ماهک
خواهر گرامی شما در مطلبی که پیرامون تابلوی ورودی شهرمان است زحمت کشیده اید و عکس آقا و مولایمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب را گذاشته اید و جمله آقا رویش هست که "عرصه فرهنگی عرصه جهاد است " خودش نشان می دهد که باید برای فرهنگ مجاهدت کرد از خود گذشتگی کرد و سختی کشید . شما باید برای اهداف بلند خویش جفا از دوست و دشمن را با جان و دل بپذیرید و به تعالی شهر و کشورمان فکر کنید پس لطفا به تکلیف الهی خویش عمل کنید و رضای خداوند متعال را در نظر بگیرید .
پنج‌شنبه 28 خرداد 1394 @ 20:16

ایلیا می نویسد :
شیران شیروان سلام . شهر ما همان طور می شود که ما می خواهیم پس اصلا نباید عجله کرد بگذارید آدمها خودشون رو نشون بدهند یک قاعده هست و اونم اینکه هیچوقت خورشید وجود بزرگان حتی پس از مرگشون خاموش شدنی نیست شما ببینید مگر کسی که اجازه نداد حافظ یا فردوسی در میان قبرستان عمومی دفن بشوند الان کجا هستند ؟ فردوسی و خیام اما آرامگاهشون مثل یه نگین مورد علاقه مردم هستند .
الان هم در شهر ما عده ایی که فکر می کنند خیلی می فهمند مانع می شوند عده ایی هم متوهم شده اند و فکر می کنند خودشان از حکیم جهانی شهر ما بالاتر هستند این دو بخش امروز همراه هم هستند بگذارید مدتی بگذرد همه چیز درست می شود مردم شیروان به وقتش کار خودشان را می کنند .
با این که شما عذرخواهی کردید و دوستان به شما انتقاد کرده اند اما شما توانسته اید وبلاگی که در هر روز 20 خواننده داشت را به 6 هزار نفر برسانید این خودش موفقیت بزرگی است پس خواسته های همگانی را همچنان مطرح کنید و نگران انجام شدن و یا نشدن آنهم نباشید .
پنج‌شنبه 28 خرداد 1394 @ 19:53

نظرات اعضای انجمن شیروان اوضاع وبلاگ شیران شیروان

در آدرس زیر :
http://shirvan4.lifeme.net/t797-topic

سمندر رضایی می نویسد :
می دانید که خیلی کم برای شما همشهریان عزیزم می نویسم اما شاید امروز لازم باشد چون چه بخواهیم و چه نخواهیم وبلاگ شیران شیروان نماد جامعه مجازی شهر ماست وبلاگی که امروز به باتلاق رسیده از همه دوستان اصلیش دور شده ، چه چیزی باعث شد که شیران شیروان به اینجا برسد ؟
خانم سمانه رحمتی که با خانم ستارزاده زمانی از قله های پر عظمت وبلاگنویسی شیروان بود نظراتش را در اینباره در یکی از صفحات شیران شیروان نوشته . با خواندن متن واقعا متاسف شدم برای خودمان . من تنها از ماهک شیروان ایراد نمی گیرم چون اون پختگی رحمتی ها و گلیانی ها و ستارزاده ها را نداشت سن کم و تجربه پایین .
به ماهک دختر پاک و بی ریای همشهریمان می گویم :
ماهک جان غصه نخور ، این جامعه ماست برای اینکه دیگه هیچوقت بازی نخورید تنها به هدف فکر کن هدف همه ما معرفی شهرمان در عرصه جهانی است و حکیم نماد ماست حکیم قلب و روح همه ماست . از همان روزی که بیانیه جوانان دانشجو را برداشتی قلبم لرزید .
ماهک ما همه کنارت هستیم و خواهیم بود حتی اگر برایت نظر نگذاریم ! ...

سمانه رحمتی :

انتقاد
شیران شیروان از قدیم یک سایت منتقد بوده اما شما نقد رو گذاشتید کنار و مداوم تشویق می کنید و یا حمایت !
و بارها هم دیده اید که این روش جواب نمی دهد . همان کسانی که شما برایشان دست می زنید با غرور تمام سنگ روی یختان می کنند . بعد میروند هزینه کل یه نشریه در پیت رو می دهند تا انتشارش ادامه پیدا کنه آنهم نشریه ایی که خودش بدنبال نماینده دیگری است ماهک جان اینها بدنبال دوستانشون نیستند اینها برای شما ارزشی قائل نیستند اینها می خوان از شما یه بازیچه بسازن برای مسیر و هدف خودشون ، هر موقع هم که احساس کردند کارشون تموم شده مثل یه دستمال کاغذی کثیف پرتت می کنند یه طرف دیگه .
ببینید چطور از خبرنگاران حمایت کردند ! من هم مثل خیلی از دوستان دیگه شوکه شدم .
الان اینها از سایتی که به سرعت با گذاشتن مطالب جدید سفر هیئت دولت به شیروان و مراسم کلنگ زنی راه آهن رو از بالای صفحه هاتشون برداشته رو بیشتر از شما دوست دارن . خانم ماهک خواهش می کنم نام شیران شیروان رو خراب نکنید . و از این به بعد بپرسید :
اینها به جز برنامه های اصلی خودشون چه کاری در جهت معرفی درست حکیم ارد بزرگ انجام دادند ؟
ورود حکیم که بی خبرانه بود ،حکیم که در شیروان جلسه با مردم نداشتن، حاضر به اعلام روز دوستی پنجشیر و شیروان که نشدند ، یه تابلو نیم متری که اول شهر نزدند شما بپرسید اصلا اینها چه کردند ؟
چقدر ما باید خفت بکشیم فقط یه بنر در شیروان ببینیم که آنهم برای هیئت دولت و خوش آمد آنها باشه که عکس حکیم رو داشته باشه ! یعنی کارکرد فعالان دنیای مجازی قد یه بنر دومتریه ؟
یعنی دیگه تموم شد ؟
ما دیگه عکس حکیم رو نمی بینیم تا سفر بعدی هیئت دولت ؟!

خانم ماهک من به خاطر نزدیک شدن شما به دستگاه نماینده از شما خیلی رنجیدم این رو همه می دانند من ازت می پرسم مگر ما زمان حسین نژاد اسم خیابانی رو تونستیم بکنیم حکیم ارد بزرگ ؟ مگر ما تونستیم اول شهر تابلو بزنیم به شهر حکیم ارد بزرگ خوش آمدید ؟ مگر ما تونستیم از حکیم دعوت کنیم بیان در میان مردم شهر سخنرانی کنند ؟
نه ما نتونستیم برای همین گفتیم آقای حسین نژاد خوب نیست و سعی خودمون رو هم کردیم که دیگه رای نیاره
حالا شما به من بگو کدام یک از خواسته های ما امروز پس از سه سال از نماینده فعلی ما تونستیم به خواسته های خودمون برسیم ؟ به کدومشون رسیدیم ؟ خوب بگو ؟ یکیشون رو مثال بزن ؟
فقط دو سفر چند ساعته داشتن که خودش همش تبلیغ بوده برای این آقایون یه کلمه هم در بین مردم شیروان حکیم حرف نتونسته بزنه
می بینی ؟
پس شرایط نسبت به دوره قبل هیچ فرق که نکرده بدتر هم شده ما اونوقت یه شیران شیروان قوی داشتیم که الان بیمار شده
ما خیالمون راحت بود که با کسانی مواجه هستیم که اصلا با ما همراه نیستند اما الان چی ؟
تفرقه
و اینکه خیلی از ماها هدف اصلیمون رو فراموش کردیم
ازت خواهش می کنم برگرد و مطالب قدیمی ما رو بخون
و ببین چقدر شرایط بد و بدتر شده
حالا هم دیر نشده بیا و خط مشی درست رو در پیش بگیر و دیگه هم به وعده و وعید اینها توجه نکن . خواسته های جوانان شیروان که حالا خیلی هاشون میانسال شده اند را از یاد نبر و به همین شکل جلو برو
شما نیازی به این و آن نداری
شیران شیروان با نسل امروز و افکار عمومی در ارتباط هست و این مهمه .
این را بفهم و دیگه دست از تشویق های بی مورد و کذایی هم بردار

بخش نظرات شیران شیروان :
http://shiraneshirvan.blogsky.com/1394/03/25/post-77

امین قاسمی می نویسد :
دوست خوبم رضاییآنچه اتفاق افتاد عبرت آموز بود ماهک در شیران شیروان ، بارها به عزیزی عنوان محبوبترین نماینده بعد از انقلاب رو داد ؟
از خودم می پرسیدم : چرا ؟ ماهک چرا از عزیزی این همه تعریف می کند ؟ مگر او چه فرقی با حسین نژاد یا آفریده دارد به ما بگوید عزیزی چه قدم خیری در جهت تجلیل از حکیم ارد بزرگ برداشته و به کدام یک از خواسته های فعالان دنیای مجازی شیروان عمل کرده ؟
آیا مجسمه اسطوره شیروان را در شیروان نصب کرده ؟ و آیا از شورای شهر خواسته خیابانی را به نام حکیم کنند ؟ یا در جلسه ایی در مجلس به خاطر مسدود شدن اشتباه برخی از سایت های مدافع حکیم اعتراض کرده و یا حکیم را برای سخنرانی در شیروان دعوت کرده ؟ آیا فکری به حال تابلوی ورودی شیروان کرده : که به شهر بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران حکیم ارد بزرگ خوش آمدین و این تابلو رو گذاشته ؟
خانم ها و آقایان عزیزی هیچکدام از این کارها رو نکرده
حکیم ارد بزرگ حتی اسمش درست در سایت نماینده مجلس نمی آید یه بار تو بحث عیادت از حکیم که توسط استاد علی باقری رخ داد نوشته مجتبی شرکا معروف به حکیم ارد بزرگ یه بار دیگه هم توی بحث شرکت کنندگان همایش فرهیختگان اسم چارتا آدم دولتی رو گذاشته اول مطلب ته تهش ، آخرش هم نوشته حکیم ارد بزرگ . توجه کنید آخررررشاین جایگاه بزرگترین شخصیت تاریخ شیروان و بزرگ شهر ما در سایت عزیزی هست

دوستان مگر ما از آقایان نماینده در این ده سال گذشته چه خواسته ایم که این قدر به ما مردم شیروان کم لطفی می کنند
اینکه خواسته ایم از نماد و سمبول شهرمان یاد کنند تا شیروان معرفی شود چیز زیادی بوده ؟الان تازه داره شیروان معرفی میشه آنهم به خاطر اینکه ما آن را با نام حکیم گره زده ایم هنوز که هنوزه ایرنا می نویسه شیروان شهری است در نزدیکی بجنورد

آقای خبرنگار اینو ننویس خواهر من توهین نکن
بنویس شیروان شهر اجدادی بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران است
خانم و آقای خبرنگار به شهرت ظلم نکن بزار اینطوری شیروان با توان مندی بومی خودش معرفی بشه
مگر در همه جا  در زندگینامه حکیم اسم شیروان نیست ؟ پس چرا این قدر به شیروان ما این خبرنگاران اجحاف می کنند .این آقای نماینده از همین هایی که هستند حمایت می کنه و یا لاپوشانی و ما که نشنیدم حتی یه بار اینها رو مورد خطاب قرار بده

9 ماه دیگه انتخابات مجلس هست دوستان عزیزم و بخصوص شیران شیروان که روزی 6000 هزار نفر بازدید کننده داره باید مراقب باشیم دیگه اشتباه نکنیم
خواسته های ما مشخصهچه این نماینده کاری بعد از 3 سال بکنه و چه نماینده بعدی بیاددر هر صورت می پرسیم خواسته های ما باید برآورده بشه این یک خواست مردمی هست شما هم موظف هستید انجام دهید هیچ منتی هم به سر مردم نگذارید
جالبه آن آقا در مطلبش نوشته بروید نظر سنجی کنید پیشنهاد خوب و کارشناسی بدهید تا بتوانید بازوی توانمند مدیران باشید !!!!جواب این آقا این است همشهری عزیز ، مدیران باید نظرات مردم را به انجام برسانند آنها بازوی مردم هستند جالبه به گونه ایی مطرح می کند که گویا خانی بر مجلس نشسته و ما فقط می توانیم دم گوشش مشاوره بدهیم . خیر گذاشت آن زمان امروز مدیران خدمتگزاران مردم هستند نه اربابان آنها . این را هیچ وقت از یاد نبرید .

مهیا می نویسد :

من از اولش هم با خط مشی شیران شیروان با مدیریت ماهک موافق نبودم چون در شهر ما آقایان عادت دارند وقتی حق مردم رو زمانی بهشون بدن که داد و بیداد می کنند فریاد می کشند . این آقایون با  تشویق و رفتار با دیسیپلین اصلا نگاه هم به صورت مردم نمی کنن .
حکیم بزرگ جمله بسیار زیبا و عمیقی در کتاب سرخ دارند ایشون می فرمایند : با آدمهای کوچک نمی توان کارهای بزرگ کرد .
ما برای شیروان نیاز به آدم بزرگ داریم خواسته های مردم شیروان در اینترنت مالی و اقتصادی نبود ما فقط حرمت برای شیروان و بزرگش خواستیم ما گفتیم چرا یک خیابان اسم حکیم ارد بزرگ نیست ؟ چرا مجسمه حکیم نیست ؟ چرا یه ساختمان معمولی دولتی مثل فرهنگسرا اسمش حکیم ارد بزرگ نیست ؟ ما گفتیم چرا حکیم یه ساعت در شیروان برای ما سخنرانی نمی کند ؟ چرا سایت های طرفدار حکیم یه شبه توسط یه سری آدم کج فهم بسته میشه و نماینده ما یه کلمه نمی پرسه چرا این رفتار اشتباه رو دارن ؟ ما می گیم چرا حکیم ارد بزرگ یه بار به کمیسیون اجتماعی مجلس دعوت نشد تا حداقل نظرات خودش رو به اعضای کمیسیون بده ؟ حال آنکه هر جوجه بازیگر و کارگردانی اونجا هست یک خلبان هست ! اما بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران نیست !

این مواردی که ما خواستیم هیچکدام به خزانه دولت و آقایون آسیب نمی زنه فقط حرمت برای بزرگ شهرمونه
گفتیم نسل ما با حکیم احساس عظمت می کنه همانگونه که اردبیلی ها به علی دائی و اصفهانی ها به فرشچیان و کرمانشاهی ها به شهرام ناظری و ... پس لازمه از حکیم تجلیل بشه در شهر اجدادیش
اما
اما جواب ما همیشه چیز دیگری بوده
همش سفسطه و مغلطه
عزیزی هم همان راه حسین نژاد را رفت
تا نفر بعدی چکار کند ...

دانیال شیروان می نویسد :
از وقتی ورزش رو شروع کردم تا به امروز که به سکوی قهرمانی رسیدم همیشه آرزوم این بوده که مدال قهرمانی رو بزرگ شیروان به دور گردنم بندازن و دستشون رو بگیرم و من عکس یادگاری اون رو بزنم به دیوار اتاقم . کنار عکس پدری که در بچگی از دستش دادم از اون به بعد به همه بگم این عکس رو با افتخار جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ موقعی که قهرمان شدم گرفتم . با این که تو فقر بزرگ شدم اما این فکر همیشه به من انرژی داد و می ده الان 20 سالمه و چند بار برای این شهر رفتم روی سکو . اما این آرزو برآورده نشد که نشد
هر بار یه آدم ... هیچ عکسی از قهرمانی هام روی دیوار نیست
وقتی مطالب شما دوستان رو می خونم می بینم چه کسانی باعث شده اند آرزوی هزاران جوان مثل من هیچوقت آرزشون برآورده نشه . درسته من پدر نداشتم اما حکیم پدر معنوی منه 6 ساله با یه آرزو زندگی کردم خانم ستارزاده حتما باید یادشون بیاد براشون نوشتم که من یه روزی عکس قهرمانیم رو با حکیم محبوبمان برای اینکه در سایتتون بزارین براشون می فرستم . اما امروز سایت خانم ستارزاده مسدود شده من هم که به آرزوم نرسیدم
یعنی حرف های ما جرم بود ؟ آرزوهای ما بد بود ؟ چرا سرنوشت ما با ما اینکار را کرد ؟ چرا هر کسی آمد در شهر ما شد پادشاه و ما رو فراموش کرد ؟ من دوستان ورزشکارم رو جمع کردم تا اولین رای زندگیم رو به اسم آقای عزیزی بندازم به صندوق و امروز مثل ... پشیمونم .
مهیا خانم زندگی با ما خوب تا نکرد .
اما نباید پایان آرزوهای خوب ، بد می شد اما نمی دونم چرا با ما اینکار رو کرد .

شیما نیازی می نویسد :
به نکات خوبی اشاره کردید من الان که نظر شما دوستان رو می خوندم یه لحظه احساس کردم ما بر گشتیم به همان شرایط چند سال پیش و اواخر دوران حسین نژاد
همان زمان که این بحث ها اوج گرفت
سال آخر پادشاهی نماینده پیشین بود و هیچ کسی فکر نمی کرد ایشون بزودی برای همیشه صندلی مجلس رو از دست می ده
من نمی دانم فدرت چرا اینطوری است آدمها قبل از رسیدن به آن میگن ما از جنس خود شما هستیم 
ما می آییم تا شیروان را توسعه دهیم ما به جوانان بها می دهیم ما همه مشکلات اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی این نسل را می شناسیم و ....
اما همین که به قدرت می رسند دیگه داستان میشه یه چیز دیگر
جوانان دیگه میشن غریبه
همه آدمها میشن بازیچه و ابزار
رویاهای یک نسل میشه باد هوا
و دوباره گوش ها ناشنوا میشن
ما جوانان شیروان می پرسیم مگر در شیروان بالاتر از نماینده هم داریم ؟
چطور خواسته های به حق ما نادیده گرفته شده این مدت ؟
ما چند ساله از دکتر عزیزی حمایت کرده ایم تو همین اینترنت مداوم عکس هاش رو گذاشتیم و ازش تبلیغ کردیم
حالا دکتر برای ما چه کرد؟
برای آرزوهای ما چه کرد؟
این موارد رو دوستان یک به یک گفتن پس نیازی به تکرار نیست .
کاش دکتر از کاخ فرمانروایش می آمد بیرون و حرف ما رو می شنید .
هر چند دیگه دیر شده با هر کسی صحبت می کنم میگه دکتر عزیزی فقط حرف زد و حرف در عمل کاری برای شیروان نکرد
اولا وقتی این حرفها رو می شنیدم سرخ می شدم بهم بر می خورد اما الان به نشانه تایید سرم رو هم ت... می دم
آره دکتر عزیزی در مورد خواسته های ما جوانان جهان مجازی حتی حرفش رو هم نزد چه برسه به کم کاری ...!

فرهاد می نویسد :
چو من زکسوت هستی ترآمده‌ست حباب
به قدر پیرهن از خود برآمده‌ست حباب
جهان نه برق غنا دارد و نه ساز غرور
عرق‌فروش سر و افسر آمده‌ست حباب
هزار جا گره اعتبار شق کردیم
به خشم ما همه دم‌گوهرآمده‌ست حباب
کسی به ضبط عنان نفس چه پردازد
سوارکشتی بی‌لنگر آمده‌ست حباب
به این دو روزه بقا خودنمای وهم مباش
به روی آب تنک کمتر آمده‌ست حباب
به نام خشک مزن جام تردماغی ناز
ز آبگینه هم آخر برآمده‌ست حباب
به فرصتی‌که نداری امید مهلت چیست
درون بیضه برون پر برآمده‌ست حباب
ز احتیاط ادبگاه این محیط مپرس
نفس‌گرفته برون در آمده‌ست حباب
طرب پیام چه شوقند قاصدان عدم
که جام برکف وگل بر سر آمده‌ست حباب
مکن ز خوان‌کرم شکوه‌،‌گر نصیبت نیست
که در محیط نگون ساغر آمده‌ست حباب
ز باغ تهمت عنقاگلی به سر زده‌ایم
به هستی از عدم دیگر آمده‌ست حباب
نفس متاعی بیدل در چه لاف زند
به فربهی منگر لاغر آمده‌ست حباب
بیدل دهلوی

کاش نفس
ما را آنقدر از انسانیت به دور نمی کرد
کاش نام بزرگ شهرمان را به بزرگی یاد می کردید
نه به حرف
که این حرف را طوطی هم توان گفتن دارد
در عمل
همانگونه که دوستان می گویند
هر چند عمر چون حباب است و ما بازیگر همیشگی نیستیم .

اکرم غلامی می نویسد :
دوستان به عنوان قدیمی ترین وبلاگ نویس شیروان خواهش می کنم بحث را به هیچ وجه شخصی نکنید
آقای دکتر عزیزی می تواند یک شخصیت بسیار دوست داشتنی باشد مثل حسین نژاد ما با شخصیت این افراد کاری نداریم
آنچه به آن معترض هستیم این است که چرا اینها در دورانی که قدرت را از مردم به امانت گرفتند در جهت خواسته های آنها حرکت نکردند مردم شیروان از این آقایان بارها و بارها خواستند برای رشد و پیشرفت شیروان و ایجاد انگیزه در بین نسل جوان شیروان از افتخار جهانی شهرمان به درستی تجلیل شود .
شرایطی مهیا شود که مردم حکیم بزرگشان را از نزدیک در شیروان ببینند . نام خیابانی از شیروان بشود حکیم ارد بزرگ و تابلویی در دو سوی شیروان در ورودی های آن نصب شود و به ماشین های عبوری گفته شود اینجا سرزمین بزرگترین فیلسوف جهان است تا بدانند اینجا یک شهر غبار گرفته در حاشیه نیست . ما از آنها خواستیم مجسمه حکیم را بسازند . و از این دست مواردی که هیچکدام نه در دوره حسین نژاد و نه در دوره عزیزی انجام نشد .
ما پس به عملکرد کاری آنها اعتراض داریم و این حق ماست که از حقوق خودمان دفاع کنیم . در مورد آقای مهندس نبی زاده هم می خواهم چند خطی بنویسم
آقای نبی زاده حرفش با حرف ما یکی بوده و هست غمخوار شهرمان هست و شنیده ایم دوبار هم که حکیم به شهرمان آمده به خاطر دعوت ایشان بوده اما نکته مهم در اینجا این است که ما اصلا بحث شخصی نداریم سلام و علیک خوب با حکیم و ما که دلیلی نمی شود ما خواسته های به حق نسل خودمان را نادیده بگیریم . آقای نبی زاده مسئول دفتر آقای دکتر عزیزی هستند و ما از ایشان این انتظار نه چندان بزرگ را داشته ایم که در طی این حداقل یک سال اخیر حرفمان را به گوش نماینده (اگر اصلا اینترنت را نمی بینند) برسانند و ما از آقای نبی زاده توقع نداریم که با ما به خاطر شرایط بد امروز هم صدایی کند ما می خواهیم خواسته هایمان انجام شود . ایشان مسئول دفتر قوی ترین فرد شیروان است پس با این جایگاه رفیع به راحتی می توانستند دغدغه های نسل ما را به نماینده بگویند.البته شاید هم گفتند و آقای نماینده صلاح ندانسته اند هیچ کدام از خواسته های ما به انجام رسد . بگذریم این قدر طی این ده ساله همین حرف ها را زده ایم که حقیقتا خسته شده ایم . امیدواریم در این شهر یک گوش شنوای اهل عمل پیدا کنیم امیدواریم .

آخرین پناه می نویسد :
اگر حکیم واقعا در همان 24 فروردین خدای نکرده فوت می کردند همین هایی که از عملکردشون انتقاد می کنید می شدند صاحب عزا و احتمالا هم نام خیابان بزرگی می شد حکیم ارد بزرگ و مجسمه حکیم ساخته می شد و هم قبر و آرامگاهی بزرگ در شیروان براشون ساخته بودند . اول شهر هم تابلو می ذاشتن

ارسلان فیروزی می نویسد :
ما مردم شیروان حکیم ارد بزرگ رو دوست داریم
هر چند شما خوشتون نیاد و ایشان را کتمان کنید
اصلا مهم نیست
بزرگ شیروان در دل تک تک ما بوده و خواهد بود .

زهرا صداقت :
سلام به همه
من دو تا انتقاد به عملکرد خودمان دارم که احساس می کنم باید گفته بشود :

1- هیچوقت چیزهایی رو که می خواهیم مدون نکردیم و به ترتیب شماره اعلام ننمودم .

2- همیشه راه گریز برای کسانی که از آنها چیزی خواستیم باقی گذاشتیم مثلا در موقع رودرروی با شورای شهر سابق گفتیم نامگذاری به نام حکیم ارد بزرگ و سه ، چهار اسم دیگه از جمله استاد منوچهر لطیف و ... و دیدید که نام گذاری به نام آنها شد و حکیم را حذف کردند و آخرش هم گفتن که ما به پیشنهاد وبلاگ نویسان عمل کردیم ! مقصر اصلی خود ما بودیم نباید در کنار نام حکیم ، اسم دیگری می گذاشتیم . تا مسئولین راهی برای شانه خالی کردن از مسئولیت نداشته باشند .

ترگل بهادران می نویسد :
با نظر دوست خوبم زهرا صداقت کاملا موافقم و این اشکال به ما وارد بوده چون به شکل جمعی در مورد موضوعات صحبت می کردیم متاسفانه خیلی از موارد در بین بحث ها گم می شدند و ما به اینجا رسیدیم که گاهی به قول اکرم غلامی خسته میشیم از این که یه حرف رو باید چند بار بزنیم من در این نظر جمع بندی از خواسته هامون رو می نویسم اگر موردی کم یا زیاد بود شما دوستان اصلاح بفرمایید :

ما جوانان شیروان فعال در فضای مجازی از مدیران محترم شهرمان می خواهیم در جهت معرفی هر چه بیشتر شیروان و توانمندی های آن و ایجاد انگیزه و غرور در نسل جوان آن موارد زیر را به انجام برسانند :

1- در دو ورودی شهر شیروان تابلویی با این مضمون نصب نمایند : به شهر شیروان ، شهر بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران ((حکیم ارد بزرگ)) ، خوش آمدید .
2- خیابانی را به نام "حکیم ارد بزرگ" نامگذاری نمایند .
3- مجسمه ایی از حکیم ارد بزرگ ساخته و در یکی از میادین شهرمان نصب نمایند .
4- شرایط دیدار مردم شیروان با حکیم بزرگ شهرشان و سخنرانی ایشان در شیروان فراهم شود .

اگر مورد دیگری هم هست دوستان اعلام کنید

در ضمن پیشنهاد می کنم لینک "ارتباط با ما" در پایان همین جمع بندی وقتی نهایی شد آقای گلیانی و یا خانم نیازی بگذارند تا اگر نماینده فعلی و اعضای شورای شهر به خواسته های ما همچنان توجه نکردند کاندیداهای آینده مجلس و شورای شهر از طریق آن به ما اطلاع دهند که متعهد به پیگیری خواسته های ما هستند آنوقت مدیران انجمن هم به طور خصوصی پیغام می گذارند که ما باید چکار کنیم . و اینطوری تکلیف ما هم روشن می شه و می دانیم که در انتخابات پیش رو از کدام شخص و جریان باید حمایت کنیم .

ف محمودیان می نویسد :
ترگل جان متن شما بسیار خوبه
اما برای مسئولین شهرمان واقعا متاسفم
متاسفیم که کار را به جایی رسانده اند که افکار عمومی برای آنها برنامه رسمی ارایه دهند
متاسفیم که وظایفشان را ما باید یادآوری کنیم
متاسفیم که برای افکار عمومی ذره ایی ارزش قائل نیستند
متاسفیم که در عصر ارتباطات باید حرفمان را صدهزار بار در طی 10 ساله گذشته تکرار کنیم
متاسفیم که مدیران شیروان به جای آنکه پیشرو باشند خود را از عوامترین مردم شیروان هم عوامتر گرفته و دست روی دست می گذارند و کاری نمی کنند
متاسفیم برای خودمان که چنین مدیرانی داریم

سهیل رحمانی می نویسد :
ببینید مشکل اینجاست که ما در بین مدیران نگاه کلان به آینده شیروان نمی بینیم اینکه فلان راه آسفالت شود و فلان پروژه خدماتی به انجام رسد همه خوب است اما اینها فقط ما را در همین جایی که هستیم حفظ می کند حتی راه آهن و حتی جاده اسفراین شیروان ، اینها نمی توانند از شیروان یک الگوی جهانی بسازند الان شهر های بسیاری هستند که هم فرودگاه بین المللی دارند هم چند جاده اصلی به اینور و آنور دارند و هم مردم تحصیل کرده اما امروز در شرایط معمولی بسر می برند . چیزی که ما مردم از شهرمان انتظار داریم شهری در حد و اندازه های بین المللی و حکیم جهانی ماست . برای این کار آدم کلان نگر و با دیدی عقاب گونه نیاز داریم . اینکه نماینده به این روستا و آن روستا برود با ترک ترکی و با کرد کردی حرف بزند خوب است اما اینها شیروان را در عرصه جهانی مطرح نمی کند . به خواسته های ما فعلان فضای مجازی نگاه کنید :

نظر فعالان دنیای مجازی شیروان نوشته است:
    1- در دو ورودی شیروان تابلویی با این مضمون نصب نمایند : به شهر شیروان ، شهر بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران ((حکیم ارد بزرگ)) ، خوش آمدید .
    2- خیابانی را به نام "حکیم ارد بزرگ" نامگذاری نمایند .
    3- مجسمه ایی از حکیم ارد بزرگ ساخته و در یکی از میادین شهرمان نصب نمایند .
    4- شرایط دیدار مردم شیروان با حکیم بزرگ شهرشان و سخنرانی ایشان در شیروان فراهم شود .

شماره 5 و 6 آن را هم که دوستان فراموش کرده اند

5- روز دوستی شیروان و پنجشیر در 18 شهریور (روز شهادت احمد شاه مسعود دوست حکیم ارد بزرگ)
    6- روز گرامیداشت حکیم ارد بزرگ و علامه اقبال لاهوری در 6 دیماه (روز شهادت بینظیر بوتو که به اندیشه های حکیم ارد بزرگ باور داشت).

ما به اینجا رسیده ایم که با انجام این خواسته ها در درجه اول خود مردم شیروان باوری جهانی می یابند و در درجه دوم دنیا به شیروان به عنوان شهر فلسفه و حکمت نگاه خواهد کرد آیا شما می دانید پر بیننده ترین موزه ایران ، موزه حکیم فردوسی است ؟ آیا می دانید بیشترین آمار بازدید از نیشابور به خاطر حکیم خیام است ؟ چرا ما موزه حکیم ارد بزرگ در شیروان نداشته باشیم چرا ما از منزلت جهانی حکیم در شیروان بهره نمی گیریم . به قول خانم غلامی این حرفها بیش از یکدهه است که بارها گفته شده و کسی نشنیده .
من با نظر خانم بهادران موافقم و هر کسی را که آقای گلیانی و خانم نیازی بفرمایند که پیگیر خواسته های ما خواهند بود را در حد توان خود و خانواده ام حمایت می کنم .

رمضان جعفرزاده شیروان می نویسد :
این مواردی که خانم محمودیان فرمودند عین حقیقته و حرف دل من هم هست باید تاسف خود به حال شیروان که جوانانش باید هزاران ساعت وقت بگذارند تا به مدیرانشان آموزش بدهند این واقعا زجر آوره
چرا ما باید اینها را دسته بندی کنیم و بگیم
چرا کسانی که مدیر شهر هستند خودشون انجام نمی دن
خیلی بده خیلی

شیما نیازی می نویسد :
از همه نظرات دوستان و بخصوص این بخش از صحبت های آقای رحمانی واقعا متشکرم چون همه صحبت های شما اعضای انجمن شیروان باعث روشنگری افکار عمومی و حساسیت هر چه بیشتر آنها نسبت به دغدغه هایی است که ما سالهاست که مطرح می کنیم و کسی از مدیران شهرمان به آن توجه نکرده است .

انجمن شیروان با بیش از 900 عضو همیشه در جهت رشد فرهنگی شهرمان شیروان تلاش کرده و بعد از این نیز خواهد کرد
بزرگترین جامعه مجازی شهر شیروان از نماینده فعلی مجلس و اعضای شورای شهر شیروان می خواهد به نظرات ما توجه مبذول دارند .
شهر ما رشد نخواهد نمود مگر با احساس خود باوری و داشتن روحیه و انگیزه توانا شدن و از این روست که باید به توانمندی های شهر خود ببالیم و آن را به همگان اعلام کنیم . شیروان سرزمین اجدادی بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران است چرا از این پتانسیل مهم تا کنون غفلت شده است . چرا با ارج نهادن به مقام حکیم جهانی شیروان ، برای نسل امروز الگویی مناسب ، برای جهت رشد و پیشرفت معرفی نمی کنیم .
انجمن شیروان پیشنهاد می کند موارد زیر انجام شود :

1- در دو ورودی شیروان تابلویی با این مضمون نصب نمایید : به شهر شیروان ، شهر بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران ((حکیم ارد بزرگ)) ، خوش آمدید .
2- خیابانی را به نام "حکیم ارد بزرگ" نامگذاری نمایید .
3- مجسمه ایی از حکیم ارد بزرگ ساخته و در یکی از میادین شهرمان نصب نمایید .
4- شرایط دیدار مردم شیروان با حکیم بزرگ شهرشان و سخنرانی ایشان در شیروان فراهم نمایید .
5- روز "دوستی شیروان و پنجشیر" در 18 شهریور (روز شهادت احمد شاه مسعود دوست حکیم ارد بزرگ) گرامی داشته شود و جلسه ایی در یکی از دانشگاه های شیروان در این رابطه برگزار شود.
6- روز گرامیداشت "حکیم ارد بزرگ و علامه اقبال لاهوری" در 6 دیماه (روز شهادت بینظیر بوتو که به اندیشه های حکیم ارد بزرگ باور داشت) گرامی داشته شود و جلسه ایی در یکی از دانشگاه های شیروان در این رابطه برگزار شود.

صد البته صدها و بلکه هزاران راه دیگر برای بزرگداشت حکیم در شیروان همانند ایجاد موزه حکیم ارد بزرگ ، کتاب هایی در مورد اندیشه های حکیم ، پوستر و .... انجمن شیروان آماده است بدون کوچکترین چشمداشتی ، در این رابطه هر کمکی که بتواند در زمینه اطلاع رسانی و انعکاس عمومی برای آگاهی افکار عمومی از برنامه های تجلیل از حکیم به مدیران شهرمان شیروان داشته باشد انجام دهد .

انجمن شیروان
راه ارتباطی با ما :
http://shirvan4.lifeme.net/contact

شراره شیروانیان می نویسد :
حسادت به حکیم ارد بزرگ عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است . دوستان دلیل اصلی مدیرانی که اجازه نمیدن اسم و عکس حکیم ارد بزرگ در بین مردم شهرمان باشه حسادت است و معلوم نیست چرا حسودی می کنند چون حکیم که سیاسی نیست سیاسیونی مانند وزرا و نمایندگان مجلس میرن خدمتشون و مشاوره میگیرن پند و اندرز می گیرن . باید به حسودان گفت بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران را به چشم "پست و صندلی" نگاه کردن واقعا شرم آوره .
واقعا گاهی آدم مات و مبهوت می مونه که چطور آدمهای کوچک سیاسی توی ذهن کوچیکشون از حکیم ارد بزرگ برای خودشون رقیب می تراشند . آخه چقدر حسادت
آنها از اینکه حکیم ثانیه ایی در بین مردم باشه وحشت دارند . با این حال حکیم همیشه در سخنرانی ها و نظراتشون به مردم توصیه کرده اند که قدر آنها را بدانند . حسادت یک بیماری است و امیدواریم شیروان روزی از دست این حسودان نجات یابد تا ما بتوانیم حکیم محبوبمان را در شیروان ببینیم .

برچسب‌ها: آخرین پست شیران شیروان، حسادت به حکیم ارد بزرگ، شیروان، بزرگ شهر شیروان، انجمن شیروان، چرا حکیم ارد بزرگ در شیروان نیست، ارتباط با حکیم ارد بزرگ، ارد بزرگ، ارتباط با شیران شیروان، ارد بزرگ wikipedia
(1 لایک)

شادی 1993
کاربر فعال انجمن شماره یک شیروان
کاربر فعال  انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 21
محبوبیت : 494
روز تولد : 1993-09-04
آدرس پستي : خراسان شمالی ، شهرستان شيروان. خيابان امام رضا

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   السبت يونيو 20, 2015 12:18 pm

با این حرف شراره جون کاملا موافقم :

كد:
شراره شیروانیان می نویسد :
حسادت به حکیم ارد بزرگ عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است . دوستان دلیل اصلی مدیرانی که اجازه نمیدن اسم و عکس حکیم ارد بزرگ در بین مردم شهرمان باشه حسادت است و معلوم نیست چرا حسودی می کنند چون حکیم که سیاسی نیست سیاسیونی مانند وزرا و نمایندگان مجلس میرن خدمتشون و مشاوره میگیرن پند و اندرز می گیرن . باید به حسودان گفت بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران را به چشم "پست و صندلی" نگاه کردن واقعا شرم آوره .
واقعا گاهی آدم مات و مبهوت می مونه که چطور آدمهای کوچک سیاسی توی ذهن کوچیکشون از حکیم ارد بزرگ برای خودشون رقیب می تراشند . آخه چقدر حسادت
آنها از اینکه حکیم ثانیه ایی در بین مردم باشه وحشت دارند . با این حال حکیم همیشه در سخنرانی ها و نظراتشون به مردم توصیه کرده اند که قدر آنها را بدانند . حسادت یک بیماری است و امیدواریم شیروان روزی از دست این حسودان نجات یابد تا ما بتوانیم حکیم محبوبمان را در شیروان ببینیم .

راه علاج آدمهای حسود اینه که مردم تنهاشون بزارن تا یادشون بیاد جایگاهشون رو .

مردم باید تنهاشون بزارن

مصطفی گلیانی
Admin

تعداد پستها : 492
محبوبیت : 704
روز تولد : 1975-10-22
آدرس پستي : شیروان شهر(( بزرگ شیروان حکیم ارد بزرگ ، تپه باستانی و شیرکوه ))

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الإثنين يونيو 22, 2015 6:11 pm

هر مسئولی که در شهر ما ، سکانی را بدست می گیرد ، باید بداند بزرگ شهر ما حکیم ارد بزرگ است او افتخار تاریخ شهر ماست و کسی است که شیروان با نام او از شرق تا غرب عالم هوادار پیدا کرده است . مردم حداقل انتظاری که از مسئولین دارند این است که به جایگاه معنوی ایشان احترام بگذارد .

تجربه هم نشان داده ، کسانی که از آن مرد بزرگ در شیروان به درستی یاد نکرده اند خیلی زود ، مردم آنها را کنار گذاشته اند .
و آزموده را آزمودن خطاست .
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://shirvan4.lifeme.net
roozbeh

تعداد پستها : 28
محبوبیت : 252
روز تولد : 1991-10-20

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الأربعاء يونيو 24, 2015 7:48 pm

متاسفم برای کسانی که به بزرگ شیروان حسادت می کنند .
حالا خوبه حکیم بزرگ شهرمان ، اصلا در شیروان زندگی نمی کنند .
بحث حسادت به حکیم را امروز یکی از اقواممان که در شهرداری سمتی دارند و کار می کنند را هم گفت و خیلی ناراحت بود .
خواندن مشخصات فردي
roozbeh

تعداد پستها : 28
محبوبیت : 252
روز تولد : 1991-10-20

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الأربعاء يونيو 24, 2015 7:50 pm

مصطفی گلیانی نوشته است:
هر مسئولی که در شهر ما ، سکانی را بدست می گیرد ، باید بداند بزرگ شهر ما حکیم ارد بزرگ است او افتخار تاریخ شهر ماست و کسی است که شیروان با نام او از شرق تا غرب عالم هوادار پیدا کرده است . مردم حداقل انتظاری که از مسئولین دارند این است که به جایگاه معنوی ایشان احترام بگذارد .

تجربه هم نشان داده ، کسانی که از آن مرد بزرگ در شیروان به درستی یاد نکرده اند خیلی زود ، مردم آنها را کنار گذاشته اند .
و آزموده را آزمودن خطاست .

چقدر خوب حرف دل ما را زدید استاد گلیانی Like a Star @ heaven
از شما متشکریم cheers
خواندن مشخصات فردي
محمدرضا اخلاقی

تعداد پستها : 32
محبوبیت : 1285

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الخميس يونيو 25, 2015 12:33 am

صحبت های همه دوستان عالی بود بخصوص سخنان خانم شیروانیان که به دلم نشست :

شراره شیروانیان می نویسد : نوشته است:

امیدوارم به خاطر شهرمان هم که شده این رفتارهای زشت از شهرمان رخت ببندد و همه برای رشد و رونق شیروان تلاش کنند .
خواندن مشخصات فردي
ندا کاظم زاده

تعداد پستها : 22
محبوبیت : 1127

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الخميس يونيو 25, 2015 4:08 pm

بعد به ما زنها میگن حسود !؟
حسادت در دنیای مردها خیلی بیشتره
هر چی فاجعه است سر همین مسائل هست اما متاسفانه به زنها همیشه توهین میشه
ببخشید که از موضوع بحث خارج حرف زدم
حکیم ارد بزرگ با تنی بیمار و خسته و مویی سفید برای رسیدن به این جایگاه عمرش و همه زندگیش رو از دست داده به آدمهای حسودی که هم پول دارند هم قدرت دارند و همه چی دارن باید گفت به اسم و رسم حکیم حسودی نکنید چون همه آنچه را که دارین هم بدین نمیشین حکیم محبوب مردم . پس بجای حسادت سعی کنید به حکیم خدمت کنید تا از این طریق توی دل مردم برای خودتون جایی داشته باشید . با حسادت به حکیم هر روز بیشتر از دل مردم دور میشین و کم کم همین جایگاه فعلیتون رو هم از دست میدین

شبنم روستا
کاربر پرکار انجمن شماره یک شیروان
کاربر پرکار انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 55
محبوبیت : 1893
آدرس پستي : شیروان

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الخميس يونيو 25, 2015 7:14 pm

شادی نوشته است:
راه علاج آدمهای حسود اینه که مردم تنهاشون بزارن تا یادشون بیاد جایگاهشون رو .

مردم باید تنهاشون بزارن

با این نظر شادی جان موافقم ما مردم باید با آدم های حسود قهر کنیم و مسر خواسته های خودمون رو ادامه بدیم وقتی ماهک جان در شیران شیروان نوشت آخرین سنگر سکوته من دقیقا به همین نکته رسیدم. چرا باید همیشه ما مردم شیروان خواسته هامون نادیده گرفته بشه دیگه بزرگواری و بخشیدن بسه در ضمن خانم نیازی اگر شما رو برای یک دیدار دوستانه دعوت کنم تشریف میارید ؟ چون من دوستانی دارم که خیلی دوست دارن شما رو از نزدیک ببینند .
خواندن مشخصات فردي
شراره شیروانیان
مدیربخش گفتگوی آزاد انجمن شیروان

تعداد پستها : 285
محبوبیت : 1142

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الخميس يونيو 25, 2015 8:00 pm

جایگاه حکیم ارد بزرگ قابل چشم پوشی و نادیده گرفتن نیست . هرگونه مقاومت در برابر شهرت اجتماعی حکیم در بین مردم شیروان موجب انزوای اجتماعی ما می شود .
خواندن مشخصات فردي
نادر محمدزاده

تعداد پستها : 23
محبوبیت : 206

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الجمعة يونيو 26, 2015 2:16 am

كد:
آخرین پست شیران شیروان قبل از پاک شدن آن !

چرا باید وبلاگی با 6000 هزار خواننده تن به تعطیلی بده
خانم ماهک شما می تونستید از همان طریق خواسته های ما را منتشر کنید
و کسانی را که در برتبر خواسته های ما مقاومت می کنند را تحت فشار قرار دهید
نمی دونم چرا ماهک خانم حاضر نشد از شیران شیروان به خوبی بهره بگیره
باز هم از ایشون خیلی متشکریم که در این مدت زحمات زیادی کشید
خواندن مشخصات فردي
آرش
کاربر انجمن شماره یک شیروان
کاربر انجمن شماره یک شیروان

تعداد پستها : 7
محبوبیت : 243
روز تولد : 1984-03-14

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   السبت يوليو 04, 2015 9:11 pm

حکیم بزرگمان مثل شهرمان مظلوم واقع شدن به خاطر یک عده آدم خود خواه

خواندن مشخصات فردي
شراره شیروانیان

تعداد پستها : 285
محبوبیت : 1142

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الأحد يوليو 05, 2015 4:45 pm

آرش نوشته است:
حکیم بزرگمان مثل شهرمان مظلوم واقع شدن به خاطر یک عده آدم خود خواه

همیشه در بر همین پاشنه نمی گرده
مردم شیروان با اسم و یاد حکیم محبوبمان نفس می کشن
هر وقت مشکلی پیش بیاد اسم حکیم بزرگ قوت قلبمونه
هر وقت بجنوردیها حقمون رو بخورن میگیم ما حکیم ارد بزرگ رو داریم و شما ندارین
هر وقت اسم چهره های ماندگار بیاد توی مدرسه از مشاهیر حرف زده بشه هر جا بگن نیوتن ، انیشتن ، هیچکاک و یا گاندی و کورش و ابوعلی سینا ما میگیم ما حکیم ارد بزرگ رو داریم ما بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران رو داریم شیروان ما ، شهر اندیشه و فلسفه است
آره ما با حکیم ارد بزرگ نفس میکشیم
اینهایی هم که مقاومت می کنند رفتنی هستند و ما می مونیم به همراه اسطوره دوستداشتنی شهرمان I love you cheers
خواندن مشخصات فردي
کاردان
مهمان

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الأربعاء يوليو 15, 2015 7:50 pm

این حسادت ها رو به حکیم ارد بزرگ ، بزرگ شهرمان که دیدم در ذهنم این اشعار گذشت :

يك روز حرف هاي تو فرياد مي شود
تاريخ از محاصره آزاد مي شود

تاريخ يك كتاب قديمي ست كه در آن
از زخم هاي كهنه ياد مي کند

Like a Star @ heaven sunny Like a Star @ heaven
افراخته
مهمان

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الجمعة يوليو 17, 2015 3:40 pm

آواز ما در گلو شکست
حق با سکوت بود ، صدا در گلو شکست
دیگر دلم هوای سرودن نمی کند
تنها بهانه ی دل ما در گلو شکست
سربسته ماند بغض گره خورده در دلم
آن گریه های عقده گشا در گلو شکست
ای داد، کس به داغ دل باغ دل نداد
ای وای ، های های گریه در گلو شکست
این بگذشت و حرف دلم ناتمام ماند و بغض شکست

تنها عشق و امید شهر ما حکیم ارد بزرگ است. Embarassed
اگر ما نتوانیم قدر وجود او را با انجام کارهای کوچک بدانیم .
پس همشهری بودن ما با او چه ثمری دارد!!! ما فقط از نام و همشهری بودن ایشان سوء استفاده کردیم .
مصطفی گلیانی
Admin

تعداد پستها : 492
محبوبیت : 704
روز تولد : 1975-10-22
آدرس پستي : شیروان شهر(( بزرگ شیروان حکیم ارد بزرگ ، تپه باستانی و شیرکوه ))

پستعنوان: رد: حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .   الإثنين يوليو 20, 2015 6:48 am

افراخته نوشته است:
آواز ما در گلو شکست
حق با سکوت بود ، صدا در گلو شکست
دیگر دلم هوای سرودن نمی کند
تنها بهانه ی دل ما در گلو شکست
سربسته ماند بغض گره خورده در دلم
آن گریه های عقده گشا در گلو شکست
ای داد، کس به داغ دل باغ دل نداد
ای وای ، های های گریه در گلو شکست
این بگذشت و حرف دلم ناتمام ماند و بغض شکست

تنها عشق و امید شهر ما حکیم ارد بزرگ است. Embarassed
اگر ما نتوانیم قدر وجود او را با انجام کارهای کوچک بدانیم .
پس همشهری بودن ما با او چه ثمری دارد!!! ما فقط از نام و همشهری بودن ایشان سوء استفاده کردیم .

چه سخن بجا و درستی
و متاسفانه ما در همان خط آخر نوشته شما گیر کرده ایم
خواندن مشخصات فردي http://shirvan4.lifeme.net

حسادت به حکیم ارد بزرگ ، عامل اصلی عدم حضور ایشان در بین مردم شیروان است .
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1